Згідно з дослідженням, глобальний рівень прийняття біткоїна становить лише 3%, а володіють ним лише 4% населення планети. Серед цих власників 70% складають фізичні особи, а 4,4% — компанії. Біткоїн займає 11 місце у світі за величиною грошової маси.
Про це розповідає Finway
Власники біткоїна по всьому світу
У США спостерігається найвища концентрація холдерів біткоїна — 14%. Це свідчить про значну активність у криптоінвестиціях у цій країні. Як зазначається у звіті аналітиків River, 47 країн створили сприятливі умови для доступу до крипторинку, тоді як дев’ять країн обмежили або заборонили використання криптовалют.
Серед країн, що підтримують криптовалюти, можна виділити Сальвадор, який першим визнав біткоїн платіжним засобом, а також Аргентину, що легалізувала криптоактиви у 2023 році. Інші країни, такі як Болівія, Бразилія і Туреччина, також входять до списку підтримуючих держав. Водночас Китай залишається у списку країн, які заборонили криптовалюти з 2021 року.
Криптовалюти та їх вплив на економіку
Згідно з даними, 94% з 21 мільйона біткоїнів вже видобуто, а залишок планується намайнити протягом наступних 115 років. При цьому 70% біткоїнів належать фізичним особам, а 4,4% — компаніям. Однак, 7,5% біткоїнів вважаються втраченими.
«З 2023 року кількість публічних компаній, які тримають біткоїн, збільшилася на 139%, навіть якщо його прийняття як казначейського активу залишається меншим за 1% серед усіх публічних компаній», — підкреслюють експерти.
На думку аналітиків, біткоїн становить 0,2% світового багатства, а його ринкова капіталізація вперше перевищила 2 трильйони доларів у лютому 2024 року. Таким чином, біткоїн зайняв 11 місце серед валют світу за величиною грошової маси.
Нагадаємо, що 7 березня 2025 року президент США підписав указ про створення стратегічного біткоїн-резерву за рахунок конфіскованих активів.