Державні та інвестиційні фонди університетів у США активно займаються створенням фондів, що базуються на першій криптовалюті. Про це повідомляє Financial Times.
Про це розповідає Finway
Не так давно університет у штаті Остін оголосив про відкриття біткоїн-фонду обсягом $5 млн. Інвестиційний фонд (ендовмент) цього університету вказав на запуск нового продукту, що свідчить про зростаючий інтерес до цифрових активів серед навчальних закладів.
Зростання інвестицій в криптовалюти
Згідно з інформацією, наданою у заяві, університети та благодійні організації виявляють готовність інвестувати в цифрові активи на фоні зростання крипторинку та обіцянок президента Дональда Трампа стати лідером у цій галузі.
Журналісти зазначили, що у жовтні 2024 року університет Еморі в Джорджії став першим навчальним закладом, який розкрив дані про володіння біткоїн-ETF. Фонд Рокфеллера також розглядає можливість збільшення частки криптоактивів у своєму портфелі, щойно база користувачів цих активів стане більш розмаїтою.
«У нас немає кришталевої кулі, щоб передбачити, що буде з криптовалютами через десять років. Ми не хочемо залишитися осторонь, якщо їхній потенціал реалізується значною мірою», — сказав головний інвестиційний директор Фонду Рокфеллера Чун Лай.
Побоювання щодо спекуляцій
У Financial Times також зазначено, що у 2018 році ендовмент Єльського університету вкладав кошти у два криптовалютні венчурні фонди. Проте професор Корнельського університету Есвар Прасад висловив занепокоєння з приводу таких інвестицій, зазначивши:
«Я маю серйозні побоювання щодо того, що інституційні інвестори заходять у клас активів, який по суті є чисто спекулятивним і не забезпечує значного хеджування порівняно з іншими ризиковими активами. Біткоїн рухається вгору і вниз разом з іншими ризиковими активами, такими як акції, але при цьому є значно більш волатильним».
Нагадаємо, раніше також було повідомлено про розгляд законопроєкту в Канзасі, що стосується інвестицій пенсійного фонду в біткоїн-ETF.