У Центрі економічної стратегії повідомили, що країни світу нарощують витрати на оборону темпами, що перевищують зростання їх валового внутрішнього продукту (ВВП). Ці кошти зазвичай виділяються з інших соціальних сфер, таких як освіта, охорона здоров’я та інфраструктура, що негативно позначається на людському капіталі.
Про це розповідає Finway
Вплив на людський капітал та продуктивність
Значні інвестиції та різноманітні стимули з боку урядів призводять до переманювання фахівців з інших галузей в оборонну сферу. У той же час, ефекти так званого “переливу”, коли технології, розроблені для військових потреб, потім переходять у цивільну економіку, виявляються обмеженими і затриманими у часі. Це не компенсує втрати, які зазнають інші сектори.
Крім того, уряди часто покривають зростання оборонних витрат за рахунок підвищення податків, що призводить до зменшення продуктивності економіки. Це явище є особливо вираженим в країнах, що розвиваються, де інституції менш стійкі, а низька продуктивність є більш поширеною. Розвинені економіки зазнають меншої шкоди у довгостроковій перспективі.
Загроза мілітаризації Азії
Експерти зазначають, що Китай перебуває у вразливому становищі, оскільки мілітаризація Азії не зможе бути сталою. Це може призвести до конфліктів, політичних або економічних криз, або ж їх комбінацій. Такі обставини вкрай небезпечні для стабільності регіону та можуть мати глобальні наслідки.