Південнокорейську кредитну платформу Delio офіційно визнано банкрутом з боргом у $1,75 млрд. Це сталося після того, як 22 листопада суд офіційно оголосив компанію неплатоспроможною. Ситуація залишається актуальною, адже Delio, як і раніше, бере участь у судових розглядах.
Про це розповідає Finway
Проблеми Delio почалися ще у червні 2023 року, коли фірма раптово припинила виведення коштів. Такі дії пояснили труднощами у дочірній інвестиційній компанії Haru Invest, яка також заморозила свої операції. Подальші звинувачення в шахрайстві та викривленні фінансової інформації ще більше загострили ситуацію.
Звинувачення у шахрайстві
Додаткову заплутаність ситуації вносили зустрічні позови проти консигнаційного оператора B&S Holdings, якого Delio та Haru Invest звинувачували у наданні неправдивих даних про стан рахунків. Основну частину активів Delio було розміщено на криптовалютній біржі FTX, і після її краху ці активи виявилися недоступними.
Банкрутство Delio вплинуло на близько 2800 клієнтів, які намагаються повернути свої кошти. Тим часом, Haru Invest, яка мала справи з аналогічними проблемами, також оголосили банкрутом 20 листопада 2024 року. Керівництво цієї компанії звинувачують у привласненні активів користувачів на суму $826 млн. Збитки зазнали понад 1600 клієнтів.
Напад на генерального директора
Крім фінансових труднощів, ситуація ускладнилася після нападу на генерального директора Haru Invest Хьюго Хенсу Лі. 28 серпня 2024 року, під час судового засідання, на нього напав колишній клієнт компанії з ножем, завдавши численних травм.
Нагадаємо, що в Південній Кореї поліція затримала 215 осіб у зв’язку з шахрайством у сфері криптовалют на суму в $232 млн, що підкреслює серйозність проблем у цій сфері.