Банк Кореї офіційно оголосив, що питання включення біткоїна до валютних резервів ніколи не розглядалося та не планується. Це стало першим відповіддю регулятора на запит члена Комітету з планування та фінансів Національної асамблеї Ча Гю Гина, який звернувся до центробанку на тлі підписання президентом США Дональдом Трампом указу щодо криптовалют.
Про це розповідає Finway
У своїй заяві центробанк підкреслив, що біткоїн є надто волатильним активом і не відповідає стандартам Міжнародного валютного фонду (МВФ). Також в офіційній відповіді йдеться про те, що до цього питання слід підходити з максимальною обережністю. Регулятор зазначив, що не має наміру змінювати склад своїх резервів найближчим часом.
«До питання включення біткоїна до валютних резервів слід підходити з максимальною обережністю», — йдеться в офіційній відповіді центробанку.
У Банку Кореї акцентували на тому, що активи, включені до резерву, мають бути ліквідними, вільно торгованими на відкритому ринку, номінованими в конвертованій валюті та мати високий рейтинг. Відзначається, що в Чехії та Бразилії розглядають питання створення подібних резервів, водночас Європейський центральний банк, а також регулятори Швейцарії та Японії виступили проти цієї ідеї.
Південна Корея займає обережну позицію щодо криптовалют. У другій половині 2025 року місцеві органи планують представити законопроєкт про криптоактиви, що стане другою частиною всеосяжної нормативно-правової бази, орієнтованої на захист інвесторів.