Bancor Protocol подав позов проти Uniswap за крадіжку інтелектуальної власності

Команда Bancor Protocol подала позов проти Uniswap

Команда Bancor Protocol звернулася до суду з позовом проти Uniswap Labs та фонду Uniswap Foundation, звинувативши їх у крадіжці їхньої інтелектуальної власності. Позов стосується технології автоматизованого маркетмейкера постійного продукту (CPAMM), розробленої Bancor Protocol, яка, за їх словами, була незаконно використана Uniswap для реалізації своїх проектів.

Про це розповідає Finway

Згідно з документами, Bancor запатентував свою технологію ще у січні 2017 року, в той час як Uniswap Labs запустила аналогічне рішення лише в 2018 році. У позові стверджується, що Uniswap отримала «значний прибуток» від використання запатентованої технології Bancor без їхнього дозволу.

Коментарі сторін конфлікту

Марк Річардсон, керівник проекту в Bancor, зазначив:

«Коли організація постійно використовує наш винахід без нашого дозволу і робить це як засіб конкуренції з нами, ми повинні вжити заходів. Протягом останніх восьми років Uniswap використовувала нашу запатентовану технологію у своїх проектах без нашого дозволу. У результаті ми вжили юридичних заходів, щоб захистити нашу технологію на благо всієї спільноти DeFi».

Зі свого боку, Uniswap Labs відкинула всі звинувачення, назвавши позов безпідставним. Представник студії в інтерв’ю зауважив:

«Цей позов безпідставний, і ми будемо захищатися відповідним чином. Код протоколу Uniswap є публічним і був таким протягом багатьох років. Яке марнотратне відволікання уваги в момент історичного імпульсу для DeFi».

Реакція спільноти

Генеральний директор Uniswap Labs Хейден Адамс також висловив свою думку, заявивши, що це

«найдурніша річ із тих, що я бачив. З нетерпінням чекаю того моменту, коли зможу перестати про це думати, почувши від адвоката, що ми виграли».

Однак не всі учасники спільноти підтримали Uniswap. Деякі користувачі вказали на те, що команда Bancor насправді винайшла архітектуру AMM, тоді як Uniswap сама бореться за збереження інтелектуальної власності, забороняючи іншим застосовувати код пізніших версій свого протоколу. За даними DeFiLlama, Uniswap наразі займає перше місце за обсягом заблокованої вартості серед децентралізованих бірж, тоді як Bancor Protocol посідає 41-е місце.

Варто зазначити, що у 2023 році Bprotocol Foundation сама стала об’єктом позову, коли інвестори звинуватили організацію у просуванні цінних паперів без ліцензії та в омані щодо ефективності механізму захисту від збитків.

Новини по темі