Світові ціни на нафту демонструють зростання, що, на думку експертів, пов’язано з очікуваннями інвесторів щодо результатів переговорів між США та Китаєм. Учасники ринку сподіваються, що дипломатичний прогрес між двома найбільшими економіками світу призведе до зменшення торговельної напруженості і, як наслідок, підвищення попиту на енергоресурси.
Про це розповідає Finway
Динаміка нафти та роль ключових гравців
У вівторок, 10 червня, ф’ючерси на північноморську нафту марки Brent піднялися на 28 центів і становили 67,32 долара за барель. Американська нафта марки WTI подорожчала на 23 центи, досягнувши 65,52 долара за барель.
Президент США Дональд Трамп висловив оптимізм щодо переговорів з Китаєм, зазначивши, що отримує «тільки хороші звіти» від своєї команди.
«Постійний перехід до ринкової стратегії (в ОПЕК) підштовхне ринок нафти до значного профіциту в другому півріччі 2025 року і майже напевно призведе до зниження цін на нафту», – зазначає Деніел Хайнс, старший стратег по сировинних товарах ANZ.
Геополітичні чинники та позиція ОПЕК+
На тлі оптимістичних очікувань щодо економічної політики США, додатковим фактором впливу стала інформація від Ірану. Тегеран заявив про намір невдовзі передати Вашингтону контрпропозицію щодо ядерної угоди, оскільки нинішню пропозицію США вважає «неприйнятною». У разі пом’якшення американських санкцій проти Ірану країна зможе збільшити експорт нафти, що може вплинути на загальносвітову пропозицію та ціни на «чорне золото».
Крім того, ОПЕК+ — альянс, до якого входять члени ОПЕК і союзники, зокрема росія, — пришвидшує виконання свого плану зі згортання обмежень на видобуток. Експерти зазначають, що це рішення може сприяти профіциту на ринку нафти в другій половині 2025 року, що, своєю чергою, створює ризики для подальшого зниження цін.
Загалом, ситуація на ринку нафти залишається мінливою: на зростання цін впливають позитивні очікування від перемовин США і Китаю, а також дані про зайнятість у США. Водночас, рішення ОПЕК+ щодо збільшення видобутку ймовірно стане суттєвим чинником для коригування цінових тенденцій у майбутньому.