Експерти компанії QCP Capital представили аналітичний звіт, в якому акцентують увагу на зростанні індексу волатильності VIX та важливості нових даних про споживчі ціни (CPI). Вони вважають, що ці показники можуть істотно вплинути на очікування ринку щодо рішень Федеральної резервної системи (ФРС) стосовно процентних ставок.
Про це розповідає Finway
Оновлений звіт по індексу споживчих цін (CPI) в США буде опублікований 12 березня 2025 року. Значення цих даних, на думку експертів QCP Capital, може задати тон для формування очікувань стосовно монетарної політики ФРС. За інформацією Міністерства праці, дані за лютий 2025 року будуть доступні 12 березня і є важливим індикатором інфляції.
Згідно з прогнозами, споживчі ціни в лютому можуть зрости на 0.3% в місячному вираженні, що призведе до річної інфляції на рівні 2.9% у порівнянні з 3% у січні 2025 року. Якщо ж виключити волатильні категорії, такі як продукти харчування та енергоносії, річний показник складе 3.2%. Попри уповільнення темпів інфляції, ці значення залишаються значно вище цільових показників ФРС.
Вплив CPI на ринок і політику ФРС
QCP Capital наголошує, що дані CPI можуть суттєво вплинути на очікування учасників ринку щодо подальших дій регулятора по відношенню до процентних ставок. Контрагенти на ринку, за даними компанії, очікують чотириразового зниження ставок у 2025 році.
ФРС залишила процентну ставку на незмінному рівні у січні, на що ринок, зокрема біткоїн, відреагував зростанням.
«Несподіване зростання CPI в січні поставило під сумнів дефляційну риторику, змусивши інвесторів бути обережними. Оскільки побоювання з приводу інфляції зберігаються, а макроекономічні ризики зростають, CPI стане ключовим фактором, що визначає, чи збережеться ця тенденція або волатильність посилиться в найближчій перспективі», — йдеться у звіті.
Зростання волатильності на ринку
Експерти також відзначили підвищення волатильності, адже індекс VIX тричі перевищив рівень у 29 базисних пунктів 10-11 березня. Вони вважають, що термінова структура цього індикатора, яка перейшла у зворотну стадію, може вказувати на початок дна на ринку. На п’ятиденному чарті показник волатильності зріс на 15.7%.
Раніше було повідомлено, що експерти переглянули свої прогнози стосовно рецесії у США на 2025 рік, збільшивши ймовірність цього сценарію. Оскільки біткоїн тісно корелює з фондовим ринком, фактори, такі як посилення політики ФРС, зростання інфляції та економічна нестабільність в США, можуть безпосередньо вплинути на першу криптовалюту та всю галузь загалом.