Bitcoin вже кілька тижнів торгується в межах $94 тис. – $104 тис. Зак Герберт, CEO компанії Foundation Devices, заявив, що найбільша криптовалюта зазвичай проходить через схожі цикли приблизно раз на чотири роки, які залежать від халвінгу. У зв’язку з цим, очікується подальше падіння вартості криптовалюти.
Про це розповідає Finway
“Я в Bitcoin з 2013 року. Всі бичачі ринки йдуть за схожим сценарієм: халвінг, потім пауза, потім зростання, різкий злет, обвал і кілька років стабільності, перш ніж цикл повториться знову,” – пояснив він.
Деякі власники Bitcoin вважають, що криптовалюта може увійти в так званий “суперцикл” і продовжити своє зростання. Однак Герберт не поділяє цього оптимізму.
“Я не вірю в цю концепцію. Вважаю, що ситуація розвиватиметься за тими ж закономірностями, які ми спостерігали останні десять років,” – заявив він.
Деякі аналітики, зокрема глава цифрових активів BlackRock, вважають, що біткоїн може стати аналогом золота як “захисний актив” під час економічної нестабільності. Проте ця теорія викликає сумніви, оскільки криптовалюта часто рухається в одному напрямку з ризиковими активами. Після виходу останніх даних про інфляцію біткоїн, як і фондові ринки, демонстрував спад.
Попри коливання, інвестиційні потоки у Bitcoin-ETF залишаються позитивними. Аналітики Farside Investors повідомляють, що у 2025 році спотові біткоїн-ETF щотижня фіксують приплив капіталу. Однак цього тижня спостерігалось зворотне – інвестори вивели $243 мільйони.
20 січня біткоїн досяг історичного максимуму, перевищивши $109 000, що сталося через очікування ринку на сприятливі регуляторні зміни після інавгурації Дональда Трампа. Проте після цього курс BTC став нестабільним, а нові макроекономічні показники лише посилили невизначеність.
Ведучий Roundtable, Роб Нельсон, відзначив, що нинішні коливання в 10% є незначними в порівнянні з 30% корекціями у попередніх циклах.
“Падіння на $10 000 зараз – це лише 10%. Для активу, що торгується цілодобово, це не виглядає чимось надзвичайним,” – зазначив він.