За 9 місяців 2024 року Україна експортувала стільки ж товарів, скільки за 2023

by host

Доходи від експорту є одним із головних джерел фінансової стійкості України, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Про це він сказав у своїй промові на засіданні уряду 8 жовтня.

Про це розповідає Finway

За словами Шмигаля, у 2022-му та в першій половині 2023 року логістика була одним із головних викликів для економіки. Він висловив думку, що наразі цей виклик вдалося подолати, «наскільки це можливо в умовах такої повномасштабної війни».

«У січні-вересні 2024 року український експорт склав майже 100 млн тонн. Це на 36% більше, ніж минулого року. Тобто за 9 місяців ми експортували стільки ж, скільки за весь минулий рік. У грошовому вимірі – це 28,9 млрд доларів», – заявив голова уряду.

Він зазначив, що це стало можливим завдяки Чорноморському коридору, державній підтримці експортерів та сумлінній роботі підприємців в галузях економіки, орієнтованих на експорт.

За даними прем’єра, українські аграрії намолотили 57 мільйонів тонн нового врожаю зернових, олійних культур та цукрового буряку. Україна продовжує експортувати аграрну продукцію, адже «вирощує набагато більше, ніж може спожити».

Водночас він вказав на те, що Росія продовжує використовувати продовольство як «елемент агресії»:

«Лише через порт Маріуполя цього року ворог вивіз понад 180 тис. тонн вкраденого українського зерна. Відбувається пограбування тимчасово окупованих територій для того, щоб на вкрадені гроші фінансувати загарбницьку війну».

Шмигаль додав, що російська економічна агресія буде серед напрямів роботи спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Днями Центр національного спротиву повідомив, що російські окупанти продовжують вивезли із захопленого Маріуполя чергову партію зерна обсягом 8 тисяч тонн. Відтак загальний обсяг вкраденого і перевезеного через Маріупольський порт українського збіжжя у 2024 році вже оцінюються в понад 180 тисяч тонн.

Новини по темі