Європейський Союз розглядає можливість внесення ще 25 китайських компаній до санкційного списку у відповідь на порушення обмежень щодо торгівлі з росією. Про це повідомляє South China Morning Post.
Про це розповідає Finway
Згідно з інформацією, зазначеними компаніями, які зареєстровані в Китаї та Гонконгу, буде заборонено постачати товари з Європейського Союзу, якщо пакет санкцій буде затверджений. За даними видання, ще неназвані компанії звинувачуються у продажу європейських товарів російським покупцям, пов’язаним із військовими, яким заборонено отримувати такі поставки.
Санкції та їх вплив на торгівлю
Очікується, що в рамках шістнадцятого пакету санкцій, розробленого після початку війни у лютому 2022 року, один китайський суб’єкт також потрапить під обмеження. Це передбачає заборону на в’їзд та замороження активів у 27 країнах-членах ЄС.
Джерела зазначили, що санкції не змогли призупинити потік товарів подвійного призначення з Китаю до російських військових. За їх словами, Пекін залишається “найгіршим порушником у питанні обходу санкцій”, продовжуючи активну торгівлю такими товарами, незважаючи на протести європейських країн.
Тиск на Китай з боку Європи
Китайська влада вже опинилася під тиском через діяльність заводу з виробництва дронів у Сіньцзяні, який, за словами європейських чиновників, виготовляв безпілотники для російської армії. У листопаді 15 європейських країн, включаючи Велику Британію, надіслали офіційний запит до Китаю з цього питання. Пекін стверджує, що вирішив проблему, але заперечує сам факт її існування.
“Китай ніколи не постачав летальну зброю жодній зі сторін конфлікту та суворо контролює експорт військових і подвійного призначення дронів”, — заявив речник МЗС КНР Лінь Цзянь.
За оцінками Європейського Союзу, близько 70% технологічної продукції, яка постачається до російського військово-промислового комплексу, надходить саме з Китаю. “Китай залишається найбільшим порушником санкцій, а торгівля чутливими товарами триває на повній швидкості”, — зазначило високопосадове джерело в європейських дипломатичних колах.
Очікується, що питання підтримки росії китайськими компаніями стане одним із ключових обговорень під час Мюнхенської конференції з безпеки, де главу МЗС Китаю Ван І зустрінеться з прем’єр-міністром Естонії Кая Каллас.