В Україні фізичні особи-підприємці (ФОПи), які не обрали спрощену систему оподаткування, а також звичайні громадяни зобов’язані до 1 травня цього року подати декларації за минулий рік. Ці вимоги сформульовані в роз’ясненні Державної податкової служби. У разі порушення термінів подачі декларацій можливі штрафи.
Про це розповідає Finway
Громадяни повинні сплатити податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), який складає 18%, а також 5% військового збору.
“За умови якщо у платника податку відсутні підтверджуючі документи щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел і суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлені згідно зі ст. 13 Кодексу, то відповідно до п. п. 170.11.2 п. 170.11 ст. 170 Кодексу такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним”
, – зазначають у ДПС.
Хто зобов’язаний подавати декларацію?
Податкову декларацію потрібно подавати у таких випадках:
- фізичні особи, які отримують доходи від підприємницької діяльності, окрім тих, хто обрав спрощену систему оподаткування (ст. 177 Кодексу);
- фізичні особи, які займаються незалежною професійною діяльністю (ст. 178 Кодексу);
- іноземці, які протягом звітного року стали резидентами України та мають відобразити доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи (п.п. 170.10.4 п. 170.10 ст. 170 Кодексу);
- резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати декларацію не пізніше ніж за 60 календарних днів до виїзду (п. 179.3 ст. 179 Кодексу).
Штрафи за несвоєчасну подачу декларації
Податкові органи попереджають, що у разі невчасної подачі декларації, платник податків може бути оштрафований на суму 340 гривень. Крім того, відповідно до ст. 164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неподання або несвоєчасне подання декларацій, а також включення до них неправдивих даних, може призвести до накладення штрафу в розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 136 гривень).
Хоча можливості податкових органів виявляти ухиляння від сплати податків є обмеженими, проблеми можуть виникнути у платників, зокрема у банків. Відсутність задекларованих доходів може ускладнити отримання кредитів, а в майбутньому, з посиленням контролю, можуть виникнути труднощі при купівлі коштовного майна.