Україна суттєво збільшує обсяги виробництва безпілотників: у 2025 році планується випустити 2,5 мільйона дронів, що на 150% більше порівняно з минулим роком, коли було виготовлено 1 мільйон пристроїв. Для підтримки цієї ініціативи Міністерство оборони України уклало контракти з 76 вітчизняними компаніями на суму понад 2,5 мільярда доларів у 2024-2025 роках. Всього до забезпечення армії безпілотниками залучено понад 500 постачальників.
Про це розповідає Finway
Підтримка міжнародних партнерів та нові технології
Окрім власного виробництва, Україна отримує безпілотники від іноземних союзників. Зокрема, Велика Британія планує збільшити обсяг постачань дронів Україні на 900%: до квітня 2026 року Лондон передасть 100 тисяч безпілотників. Також Україна співпрацює з Німеччиною у цьому напрямі.
Українські FPV-дрони, вартість яких подекуди не перевищує 400 доларів, демонструють високу ефективність проти дорогої військової техніки російської федерації. Згідно з оцінками Королівського інституту об’єднаних служб (RUSI), до 70% втрат російської техніки спричинені атаками безпілотників. Українська оборонна промисловість здатна виробляти до 10 мільйонів дронів на рік.
“Міністерство оборони України виділило понад $2,5 млрд у 2024-2025 роках для місцевих виробників безпілотників, підписавши контракти із 76 компаніями. Загалом армія покладається на понад 500 постачальників”.
Нові розробки української оборонної промисловості
Нещодавно Міністерство оборони допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс Chief-1, який розроблено в Україні. Він призначений для ураження ворожих літальних апаратів або живої сили супротивника.
До того ж український стартап Buntar Aerospace презентував розвідувальний дрон Buntar-3, який відзначається високою стійкістю до засобів радіоелектронної боротьби. Нову модель вже випробували на фронті, і стартап переходить до етапу контрактування та підготовки серійного виробництва Buntar-3.