Верховна Рада України прийняла рішення, яке змінює підхід до управління державними фінансами. Затверджені зміни до Бюджетного кодексу запроваджують нове поняття — умовні боргові зобов’язання, що впливають на статус коштів, отриманих від заморожених російських активів.
Про це розповідає Finway
Як зазначила глава комітету Верховної Ради з питань бюджету Роксолана Підласа, запропонована безповоротна позика у розмірі $50 млрд від країн G7 та ЄС є умовними борговими зобов’язаннями. Це означає, що Україна не повертатиме ці кошти до моменту отримання репарацій від російської федерації.
«Безповоротна позика в $50 млрд від країн G7 та ЄС — це саме такі умовні боргові зобов’язання, тому що Україна не повертатиме цей кредит доти, доки не отримає репарації від Росії», — пояснила Підласа.
Крім того, зазначені гроші не вважатимуться частиною державного боргу. Без цих змін в Бюджетному кодексі міністр фінансів Сергій Марченко не мав змоги підписати угоди про отримання допомоги. Тепер же Міністерство фінансів вже наступного тижня планує підписати першу угоду на отримання коштів із пакету $50 млрд.
Боргове агентство: новий інструмент управління
У подальшому питаннями умовних боргових зобов’язань в рамках угод з ЄС, іноземними державами та міжнародними фінансовими інститутами займатиметься новостворене Боргове агентство. Поки що ці функції виконує Міністерство фінансів.