5 шкідливих порад на рахунок бізнесу або «Як не потрібно робити»

Доброго часу доби, милі! Сьогоднішню статтю хочу присвятити тому, як не варто робити при просуванні свого ж бізнесу. Деякі з цих помилок робить багато хто, а для деяких вони і зовсім не здадуться помилками. Давайте розбиратися, що й до чого. Поділю такі шкідливі поради, назвемо це так, на рубрики.

Перше – відкрийте своє рекламне агентство за допомогою вашого друга. Здавалося б, що цей варіант набагато простіший, адже хто може бути кращим компаньйоном, ніж друг?! Але не тут то було. Навіть, якщо ваш друг є дуже хорошою людиною і професіоналом своєї справи, не варто покладатися в усьому тільки на нього. Вам потрібно самому вникати в різні питання вашого бізнесу. Інакше так званий ваш бізнес плавно перейде в управління вашого друга.

І взагалі я вам пораджу чітко обгородити дружбу від бізнесу, якщо, звичайно, хочете зберегти хоч щось з цього. Діліться новими ідеями і слухайте його, але тільки в тому випадку, якщо ви не є в деякій мірі конкурентами. Якщо ведете один і той же бізнес, то краще при зустрічі говорити про погоду. Так є ймовірність зберегти нормальні дружні відносини.

Друга така собі шкідлива порада – укладайте більше договорів з клієнтами, де погано прописані різні умови. Якщо ви не знаєте, як правильно складати такі договори, то краще найміть в свою нехай поки що маленьку компанію професіонала цієї справи. Вийде, можливо, не так економно, як ви розраховували, але проблем то потім поменше буде. Не намагайтеся скласти договір, виходячи з інтернетівських порад по типу «приклад рекламного договору». Це, як складати своє резюме за вже існуючим макетом. Це не погано, але про всі нюанси згадати не зможеш.

Третя погана порада – беріть завжди тільки 100% передоплату і не підписуйте ніяких договорів на папері. Якщо вам не вдалося підписати паперовий договір, то вже постарайтеся збирати їх і зберігати в своєму особистому архіві. Це вас убереже від непередбачених обставин. Навіть якщо ви підписали договір на папері, то моя вам порада: зберігайте його екземпляри ще і в електронному вигляді.

І на рахунок передоплати. Не обов’язково брати 100%, адже при недотриманні умов контракту вам доведеться все і повернути. Буде доречно брати передоплату у розмірі 50% відсотків. Тоді обидві сторони в будь-якому випадку, якщо і не залишаться задоволеними, то хоча б не буде грандіозного скандалу.

Порада номер 4. Вибирайте собі працівників і будуйте свій бізнес в тому напрямку, в якому самі не розбираєтеся. Про це, мені здається, ми згадували вже в цій статті. Але напишу ще раз: вибирайте той напрямок для свого бізнесу, який вам цікавий і, в якому ви хоч трохи орієнтуєтеся. Не думайте, що наймані люди піднімуть ваш бізнес за вас. До того ж, якщо той чи інший напрямок вам цікавий, то, навіть не знаючи до пуття нічого, у вас буде стимул навчитися.

А співробітників ви теж повинні якось контролювати і розуміти, годиться людина для такої роботи чи ні. Рекомендації можуть бути хорошими, але краще перевіряти все на ділі. А як ви це зробите, якщо самі нічого не розумієте, чи не так?

5 найшкідливіша з усіх перерахованих вище порад. Якщо клієнт затримає аванс, то і ти не забарися – затримай зарплату співробітникам.Багато хто скаже, що так в принципі і є, і це логічно, але я посперечаюся з таким твердженням. Якщо вже ви ведете свій бізнес і хочете, щоб він процвітав, то вам потрібно подбати про всі нюанси. Все це не приходить відразу, а створюється поступово. Проте, вам потрібно вміти створити фінансову подушку безпеки. Що мається на увазі?

А це якраз на такий випадок з затримкою оплати. Навіть якщо з якихось причин замовник не оплатив замовлення, ви не повинні поставити всіх своїх співробітників в таке ж незручне становище. Хтось живе лише на одну зарплату, і вона може бути прописана у людей з розрахунком на кожен день. Тому, якщо знаєте, що клієнт заплатить трохи пізніше, зарплату співробітникам видавайте, як і зазвичай. Ваші плани особливо не зміняться від цього, а співробітникам в іншому випадку потрібно все перебудовувати.

5 шкідливих порад на рахунок бізнесу або «Як не потрібно робити»