10 секретів успішного сімейного бюджету

Сім’я – найважливіша частина в житті кожної людини. Створюючи сім’ю завжди потрібно розуміти, що в основі гармонії і хороших взаємин лежить не тільки любов і довіра, а й велику роль відіграє фінансова сторона. Адже скільки існує реальних прикладів розпаду сімей через фінансові труднощі.

Виною фінансових проблем далеко не завжди є низький рівень доходів. Дуже часто причиною цього є нераціональний підхід до розподілу і управління фінансами. Щоб уникнути таких проблем варто вести облік сімейного бюджету. Як це зробити правильно і ефективно ми розглянемо в цій статті.

Типи сімейного бюджету

Існує два типи сімейного бюджету:

• Загальний.

• Роздільний.

Кращим варіантом, звичайно ж, є загальний сімейний бюджет. Адже чоловік і дружина складають зароблені гроші і отримують суму, якою вони можуть розпоряджатися.

При окремому сімейному бюджеті дуже часто виникають сварки і непорозуміння. Хтось із подружжя заплатив більше, а хтось менше. Один витратив на свої потреби більше, а другий намагається економити.

Тому для адекватного ведення сімейного бюджету пріоритетним є перший варіант. Ви зможете правильно розподілити всі сімейні гроші і вирахувати суму, яку зможете відкласти в накопичувальних цілях.

10 секретів управління сімейним бюджетом

Виділимо 10 основних секретів ведення сімейного бюджету.

  • Завжди знайте суму грошей, яка є у вас на даний момент.

Всім давно відомо, що гроші люблять рахунок. Завжди ведіть облік грошових коштів сім’ї, правильно розподіляючи їх на різні потреби.

Щомісяця намагайтеся заощадити якийсь відсоток від місячного доходу сім’ї.

  • Намагайтеся мати кілька джерел доходу.

З цим правилом не посперечаєшся, адже чим більше джерел доходу – тим більше і самого доходу. Також в цьому випадку ви більш застраховані на «чорний день», адже втративши одне джерело прибутку у вас залишиться інше.

Це правило не зобов’язує працювати з ранку до ночі, досить буде приділити 2-3 години свого часу. Можливо, у вас є хобі, яке може приносити задоволення і прибуток у вільний від роботи час.

  • Намагайтеся витрачати менше, ніж заробляєте.

Для початку варто спробувати витрачати на 5-10% менше заробленого. В наступному місяці збільшіть відсоток. Таким чином, ви дійдете до певної суми, яку зможете відкладати в накопичення щомісяця.

  • При скороченні доходу пропорційно скоротіть і витрати.

При несприятливій фінансовій ситуації «затягніть тугіше поясок» і визначте, від чого на час можна відмовитися.

  • Відмовтеся від кредитів.

Постарайтеся відмовитися від кредитів, іпотек і розстрочок, адже ці способи швидкого отримання грошей можуть затягнути вас в сувору боргову рутину.

Та й порахувавши, скільки грошей ви заощадите на комісіях і відсотках банку, бажання взяти кредит відпадає саме собою.

  • Накопичувальні особисті фінанси повинні працювати на вас.

Доброю ідеєю в цьому плані є депозит, при якому ви даєте гроші в користування банку під відсоток. Але в цьому випадку варто уважно вибирати банк для співпраці.

  • Підвищуйте джерела пасивного доходу.

Зібравши певну суму грошей, ви маєте можливість вигідно її вкласти, щоб потім мати пасивний дохід.

  • Оцінюйте фінансові ризики.

Перед великим вкладенням своїх фінансів узгодьте всі «за» і «проти» у фінансового консультанта.

  • Подбайте про свою старість.

Не варто сильно покладатися на допомогу держави в старості, адже пенсійний вік постійно збільшується, а мізерної пенсії вам все одно буде недостатньо. Тому відкладайте собі на старість. Для цього можна використовувати депозитний рахунок.

  • Переводьте відкладені гроші в іншу валюту.

Це правило багатьом вже допомогло здобути великий капітал. Адже, якщо ви маєте гроші в іншій валюті, вони краще накопичуються, оскільки перед тим, як витратити їх ще потрібно обміняти.

10 секретів успішного сімейного бюджету