10 важливих завдань підприємця

Бути підприємцем – це не просто піти зі старої роботи і почати свій бізнес. Саме так думають про бізнес ті люди, які не мають ні найменшого відношення до нього. У всіх підприємців і навіть не дуже успішних є ряд завдань, які вони повинні виконувати кожен день. І, повірте, вони виконують. Може, поговоримо про них?

Тоді приступимо. 10 завдань відповідального і успішного підприємця виглядають приблизно ось так:

Планування. Ось навіть ви прокидаючись вранці вже щось плануєте. Для підприємця це не просто думки або ж написання бізнес-плану. Це можна зробити за шаблоном, але чи буде воно ефективним?! Інша справа, якщо все створено грамотно. Планувати потрібно вміти. І вже неодноразово згадували, що якщо бізнес-план не ваше, то знайдіть собі компаньйона або ж просто професіонала цієї справи.

Організація. По-перше, потрібно організувати свій бізнес, його розвиток і зростання. Потім організація дисципліни і особистого простору. Поки все зробиш, то каша в голові ще не раз перемішається. І було б добре, якби відразу приходили розумні і правильні думки. А хороша думка приходить після, так би мовити. Організувати бізнес – це не означає його просто створити. Це більше про порядок і грамотних робочих схемах. Попросту кажучи, перед підприємцем стоїть завдання налагодити всі бізнесові процеси так, щоб працівники не надзвонювали по дрібницях.

Делегування. Ух як розумно. Але насправді це лише слово таке розумне. Це означає лише те, що потрібно ефективно і грамотно направляти всі завдання і обов’язки в правильне русло. Це, мабуть, найголовніша задача підприємця, оскільки більше це ніхто не зробить. Це тільки в інтересах бізнесменів.

Мотивація. Як багато було сказано і написано про неї. Але це теж одна з найважливіших завдань керівника. Робити бізнес – це не тільки працювати на себе, це працювати на людей, клієнтуру і гроші. Для виконання такого завдання вам потрібні працівники і вже якість їхньої роботи буде залежати тільки від вас і вашої мотивації.

Контроль. Ви самі повинні контролювати всі процеси, адже в іншому випадку бізнес перестане бути вашим. Хто здійснює контроль – той і керує, оскільки про все знає і у всьому орієнтується.

Створення команди. Ми вже говорили про те, що на ваших плечах лежить вибір співробітників і тільки від вас залежить те, як вони будуть працювати. Ви також повинні враховувати індивідуальність кожного, щоб не було такого, що в одній команді працюють двоє ворогів, наприклад. Ось про яку якість роботи в такому випадку можна говорити?

Навчання. Ви повинні бути готовим до того, що якщо і зібрали свою команду, то потрібно їх чогось навчити. Працівники повинні бути вашим другим «Я». Вони можуть вас замінити в переговорах і т.д. І щоб не переживати з приводу їх ефективності – навчіть, як правильно все робити.

Прогнозування. Звичайно, ви не екстрасенс, щоб щось передбачити, але прогнозувати результати цілком можете. Це посприяє ухваленню правильних і обміркованих рішень, а не тих, що обрали в метушні.

Зміни. Такий пункт говорить про те, що потрібно вміти покращувати своє бізнес справу. І без якихось змін тут вже не обійтися. Ставте перед собою нові завдання та ідеї, а також визначайте для них термін виконання.

Переговори. Це таке ж важливе завдання, що його можна довірити або собі самому, або ж тій людині, яка пройшла вашу школу «від» і «до».

І ще. Список не побудований у вигляді важливості \ неважливості завдання. Всі вони рівноцінно важливі і вимагають руки підприємця, який взявся за справу ще з самого початку.

10 важливих завдань підприємця