Історія найбагатшої людини в світі, яка відмовлялася сплатити викуп за свого онука

Він ретельно зберігав і використовував далі конверти і гумки, а щоб заощадити на опаленні поставив кілька обігрівачів у себе в кімнаті, пояснюючи це тим, що немає потреби витрачати цілий статок на опалення кімнат, в яких він все рівно не живе.

Як сказав Бенджамін Франклін: «Заощадив – означає заробив».  І це зовсім непоганий девіз по життю, але, звичайно, є винятки.  В 1960- х роках Пол Гетті був найбагатшою людиною на планеті.  Його статки оцінювалися в 1,2 млрд. доларів на той час, що зараз дорівнює майже 10 млрд. доларів.  Але мільярдер був відомий не тільки своїм багатством, але і моторошною жадібністю.  Його образ знайшов легендарність після одного випадку, коли викрали його шістнадцятирічного онука Джона Пола Гетті III в 1973 році.  На момент події волелюбний юнак жив у Римі зі своїм батьком і спадкоємець найбагатшої людини в світі не зміг залишитися непоміченим і місцеві «змії» прекрасно знали хто він.  За його спосіб життя преса прозвала його «Золотим хіппі».

Одного разу хлопець купував комікс в дорожньому кіоску і саме тоді його схопили викрадачі.  Вони відвезли його в печеру, яка знаходиться в південній частині Італії і зажадали виплатити 17 млн. доларів за звільнення юнака, сьогодні це були б 100 млн. доларів.  У батька Джона не було таких великих грошей і він вирішив попросити свого батька дати гроші на викуп його онука, яке здивування було у батька хлопчика, коли Пол Гетті відмовив, аргументувавши це тим, що їх просто обманюють, щоб витягнути з нього гроші і це все  викрадення – простий жарт неслухняних підлітків.  Особливо він став переконаний в своїх словах, коли дівчина юного Джона проговорилася про те, що вони міркували над темою самовикрадення щоб витягнути грошенят з дідуся скнари.

Але всі сумніви були розвіяні, коли викрадачі почали надсилати докази своїх погроз і почали завдавати шкоди юнакові.  І тільки тоді всі без винятку зрозуміли, що викрадення дійсно сьогодення і хлопчикові терміново потрібна допомога, але Гетті, будучи найбагатшою людиною на планеті, все рівно відмовився сплатити викуп.  Тоді мати Джона вирішила зібрати всі кошти сама і вона навіть розмовляла з одним із викрадачів по телефону, він в свою чергу, не міг повірити, що така родина не заплатить викуп.  Адже навіть злочинцеві було дивно чути про те, що Гетті зміг залишити в біді свою близьку людину.

Вже через п’ять місяців Пол Гетті нарешті зважився допомогти своєму онукові.  Поговоривши з викрадачами особисто, він домовився про зустріч і при цьому збив суму викупу до 3 мільйонів доларів, зараз це були б 17 млн. доларів.  Але потім Гетті погодився віддати не більше 2,2 млн. доларів, оскільки це була максимальна сума, неоподатковувана.  Решта 18 тисяч він дав в борг своєму синові під 4% річних.  Отримавши викуп, злочинці нарешті таки відпустили хлопця додому і коли він повернувся, на прохання матері, намагався додзвонитися дідові і подякувати йому за допомогу, але Пол Гетті не відповів.  Він сказав, що більше ніколи не заплатить ні пенні за викуп своїх онуків.

Ця людина славився тим, що торгувалася буквально у всьому.  Одного разу він хотів купити маєток Саттон – Плейс в графстві Суррей лише для себе одного.  Він був твердо налаштований, купити його якомога дешевше і таки домігся свого.  Ця людина придбала маєток з 72 кімнатами вдвічі дешевше початкової  ціни.

Про жадібність Гетті ходили і інші історії.  Його секретар стверджувала, що він стирав свій одяг самостійно, тому що не хотів платити за послуги пральні.  Коли манжети на його сорочках зношувалися, він відрізав зношену частину, але не купував нову.  Гетті ніколи не купував пару шкарпеток, якщо вона коштувала більше долара.  Він ретельно зберігав і використовував далі конверти і гумки, а щоб заощадити на опаленні поставив кілька обігрівачів у себе в кімнаті, пояснюючи це тим, що немає потреби витрачати цілий статок на опалення кімнат, в яких він все рівно не живе.  Гетті встановив у себе вдома платний телефон для гостей.

У своєму останньому інтерв’ю, за тиждень до смерті у Пола Гетті запитали: «Чого ще Ви – найбагатша в світі людина, хочете від життя?», На що він відповів: «Я хочу працювати далі».

Історія найбагатшої людини в світі, яка відмовлялася сплатити викуп за свого онука