Як швидко знайти роботу, якщо вас звільнили?

Від звільнення з роботи не застрахований ніхто. Багато хто потрапляє під скорочення, інші ж просто не справляються зі своїми обов’язками, треті просто з якихось причин не подобаються керівництву.

Що ж робити в цей складний період? Як швидко знайти роботу і не залишитися на мілині? У цій статті ви знайдете відповіді на ці питання.

Не впадайте в паніку

Збереження спокою і віри в себе, мабуть, найголовніше, що ви можете зробити, коли вас несподівано звільнили. Пам’ятайте, що в світі стільки видів діяльності, що ви обов’язково знайдете себе і своє ідеальне робоче місце.

Проведіть самоаналіз

Самоаналіз – важливий етап, який в ідеалі повинна пройти кожна людина, звільнена з роботи. Не варто плутати самоаналіз з самокритикою, адже в першому випадку ми будемо просто аналізувати всю ситуацію, що склалася, а в другому всі причини звільнення однозначно будемо шукати в собі і цим самим заженемо себе в глухий кут.

Процес самоаналізу допоможе вам винести правильні уроки з робочих ситуацій і дозволить не допускати помилок в майбутньому.

Перевірте ринок вакансій

Негайно беріться за пошук нової роботи. Для цього вам варто переглянути різні майданчики з розміщення вакансій. Тут ви зможете знайти величезну кількість різних пропозицій для заробітку, як постійного, так і тимчасового.

Обов’язково надішліть своє резюме на вакансії, які вам сподобалися. Цим часом можете зайнятися додатковим заробітком, який принесе вам тимчасовий дохід і дозволить зберегти матеріальну стабільність.

Придивляйтеся до вакансій із суміжною сферою роботи

При пошуку вакансій більшість людей, звичайно ж, шукають роботу в своїй звичній сфері, яка їм добре знайома. Однак фахівці з підбору персоналу радять звертати увагу також на суміжні професії.

Можливо, ви навіть не здогадуєтесь, що незначний час навчання в новій сфері дозволить вам відкрити в собі нові здібності і зробить вас успішною людиною.

Оцініть можливості ваших захоплень і хобі

У кожної людини є свої захоплення та хобі. Але, одні займаються цим тільки для особистого задоволення, а інші будують на своєму хобі особисту справу.

Тверезо оцініть можливості ваших захоплень. Може, ви любите фотографувати, і у вас це непогано виходить? Чому б не спробувати провести пару-трійку фотосесій та випробувати свої сили в цьому ремеслі? Або ж ви любите пекти різні солодощі? Так чому б не почати продавати свою продукцію і виконувати приватні замовлення?

Насправді наші захоплення можуть зробити нас не тільки щасливими, а й успішними людьми.

Розширте регіон пошуку роботи

Не варто обмежуватися регіоном пошуку роботи. Можливо, ваше ідеальне робоче місце знаходиться в іншому місті? Не бійтеся змінювати своє життя і оточення, адже найчастіше дані зміни ведуть до кращого.

Залиште скромність на потім

Скромність, звичайно ж, хороша риса характеру, але ось при пошуку роботи вона може вам завадити. Пошук роботи і написання резюме – це якраз той процес, який потребуватиме від вас максимум зусиль, щоб подати себе в кращому світлі. Опишіть всі свої досягнення та успіхи. Не соромтеся розповідати про себе щось хороше.

Якщо ви вже пройшли співбесіду, але не дочекалися поки відповіді від роботодавця – не соромтеся нагадати про себе зайвий раз. Інтерес до вакансії не зіграє вам на шкоду, а роботодавець зрозуміє, що ви дійсно хочете з ним співпрацювати.

Як швидко знайти роботу, якщо вас звільнили?