Як успішно виступити на публіці?

Виступ перед великою аудиторією дуже відповідальне завдання і будь-якій людині, яка планує свій бізнес потрібно знати всі нюанси такого виступу. Банальна  доповідь або презентація роботи вже викликає хвилювання і страх. Ще зіб’єшся або взагалі слова сказати не зможеш. Але цей бар’єр потрібно долати і згадати про риторику, яку всі вчили у вищих навчальних закладах. І, щоб домогтися успіху і прийняття аудиторії потрібно не тільки підготувати сам виступ, але і варто подумати про те, які невербальні знаки ви будете використовувати при спілкуванні з великою аудиторією.

Завжди пам’ятайте про те, що ніщо не може вас дратувати. Та й не тільки вас, але і публіку. Тому слід віддати переваги класичного стилю в одязі і при виборі кольору одягу орієнтуйтеся на пастельні, чорно-білі тони, оскільки всі ми знаємо, що такі кольори не дратують, наприклад, як червоний або інші яскраві кольори, а більше все таки заспокоюють. Пам’ятайте про те, що наряд ні в якому разі не повинен бути вульгарним, котрий є кричущим і епатуючим. Нехай ваш наряд привертає увагу до себе, але ніяк не затьмарює вас. При виборі одягу також варто пам’ятати про те, що вона не повинна бути занадто незвичайною і неординарною. Інакше вас не будуть слухати, вас будуть тільки розглядати. А мета таких виступів якраз в іншому.

Важливо також вибирати для свого виступу зручне для вас місце. А ще древні філософи і оратори говорили про те, що якщо хвилюєшся при виступі перед великою аудиторією можна спертися ліктями на трибуну або кафедр, якщо вона є. Повинна бути певна точка опори. Ні в якому разі не намагайтеся тримати в руках олівець чи ручку, адже при сильному хвилюванні ви можете ці предмети зламати або просто нервово крутити, вертіти в руках, що ще більше наганяє на вас страх і роздратування на аудиторію. І тоді увага ваших слухачів також перемикається на ці предмети. Тоді вони намагаються вловити ваші емоції, страх, тривогу, хвилювання і невпевненість. Ще що важливо вам потрібно знайти таке місце, щоб вас можна було побачити з будь-якої позиції. Ви, наприклад, можете залізти на стілець або інше піднесення. Для впевненості в собі і для залучення уваги аудиторії вам потрібно бути на голову вище, щоб публіка зрозуміла, що ви маєте певну перевагу. Ви повинні бути в полі зору всіх слухачів і відвідувачів певного заходу, наприклад. Це все для того, щоб мати і використовувати весь арсенал невербальних і вербальних засобів на аудиторію. Колись мені розповіли  один випадок про вчительку. Цю вчительку вважали все не дуже хорошою, успішною і розумною, а все тому що вона була прив’язана до свого листочка. Таке тривало від наймолодших років роботи цієї вчительки в школі до самого кінця кар’єри. Коли вчителька вже мала йти на пенсію, вона зібрала всіх своїх учнів і колег, і розповіла про те, що кожен раз на цьому листочку була всього лише одна фраза, яка завжди надавала впевненості «Танічка, не бійся». Ось і я вам пораджу написати якесь послання собі і кожен раз при хвилюванні читати його.

Пам’ятайте про те, що ваші жести і міміка не повинні показувати вашого емоційного стану. Ваша жестикуляція повинна нагадувати жестикуляцію актора на великій сцені. І наостанок розповім вам які ж жести краще використовувати при виступах перед великою аудиторією. Ви можете розкинути руки, як би розкрити обійми. Цим ви показуєте свою відкритість і щирість ваших намірів і слів. Також можна користуватися правилом піднятої руки. Цей жест означає, що ви головний, ви ведете цей діалог чи монолог і вам потрібна увага. І ще важливу роль відіграє ваш голос. Якщо вас не слухають і вам потрібна увага ви можете різко перейти на шепіт або навпаки говорити голосніше. Аудиторія тоді сполошиться і знову перемкне свою увагу на вас. При всіх виступах враховуйте не лише свій зовнішній вигляд, але і характер вашої поведінки і використання жестів. Все це в сукупності є своєрідним ключем успіху.

Як успішно виступити на публіці?