Як створити комфорт для працівників у офісі?

Кожна людина, яка створює свою компанію, свій офіс в першу чергу турбується про правильне розташування та оформлення кабінетів. Але ось багато хто забуває про те, що комфорт для співробітників на роботі відіграє не менш важливу роль.

А якраз хороший керівник повинен поєднувати в собі характеристики не тільки гарного керівника і бізнес партнера, а й хорошу людину, яка вміє турбуватися про комфорт не тільки своєї особистості, а й про інших. Як же створити той необхідний комфорт, щоб і не заважав працювати, але в той же самий час і підтримував спокійну й умиротворену атмосферу в самому офісі ?! Рішення як завжди є.

Можна виділити кілька важливих моментів, які дуже впливають на продуктивність працездатності всіх співробітників окремо і в цілому. По-перше це загальна площа приміщення. І дуже велике, і дуже маленьке приміщення негативно впливає на співробітників, на людей, які там знаходяться. Маленьке місце зрозуміло, що буде тіснити кожного і складно буде навіть в деяких місцях розминутися. Після такого хоча б одного робочого дня, та й взагалі після декількох годин людина зі здоровою психікою захоче піти туди, де можна «подихати повітрям». Ще більше це стосується таких офісів, де немає зовсім вікон.

А велика територія, звичайно ж, буде зайвою, адже, коли простору багато, а людей мало, створюється враження, що на роботі майже нікого немає, крім тебе одного. Це все стосується якихось певних психологічних бар’єрів. Також важливо, щоб вся оргтехніка була розташована в правильних місцях, щоб вона не заважала нормально пересуватися всім співробітникам, будь-якої комплектації, а не була підлаштована під середньостатистичну людину.

Далі на працездатність впливає само собою і температура повітря. Потрібно обзавестися кондиціонерами, щоб створити сприятливий мікроклімат для всіх співробітників. Продуктивність будемо набагато менше і при спеці, і при холоді. Так що створіть у вашому офісі комфортний мікроклімат хоча б для більшості.

Далі можна продовжити тему мікроклімату і звернути увагу на рівень вологості і провітрюваності. Найчастіше таких умов дотримуються в спортзалах, де є велике скупчення людей. Зазвичай там це роблять після кожного тренування. Але чим відрізняється спортзал і офісне приміщення? По суті і в одному, і в іншому місці багато людей – це по-перше, а по-друге враховуйте і те, що, чим більше людей в одному кабінеті, тим більше змішаних запахів.

По суті не всі користуються одними і тими ж парфумами, а у когось взагалі алергія на той чи інший запах. Навіть година провітрювання освіжить кабінет і додасть бадьорості співробітникам. Ще, до речі, що стосується кондиціонерів, то намагайтеся вибирати такі, щоб були якщо не повністю безшумними, то хоча б із меншим шумом, щоб не гуділи, як бджоли або оси у вулику.

Ще одну пораду хочеться дати хорошим і чесним керівникам, і вона стосується зони відпочинку. У європейських країнах давно вже використовують цю методику. А все тому, що вони знають як іноді важко, а особливо під час осінньої депресії, нудьги, впоратися ще й з офісними проблемами і тому подібним.

Створіть окрему кімнату, де можна хоча б на пару хвилин присісти або прилягти без зайвої суєти і без зайвого занепокоєння. Створіть там комфортні умови, де людина може побути одна. Там повинен бути затишок, щоб людина відчувала себе майже як вдома. Повірте, совісний працівник на великий час там не затримається, він буде цінувати те, що ви зробили.

Як створити комфорт для працівників у офісі?