Як розвинути креативне мислення і творчість, які благотворно впливають на вашу кар’єру?

Бізнес – це за своєю суттю не тільки для прагматистів, це більше для творчо розвинених і креативних людей. Хтось уже народився таким, з креативним мисленням, але ось тут важливо продовжувати це розвивати все. Хтось же народився прагматистом і глибоко переконаний у тому, що креативним ніколи не стане, що це йому не під силу вивчити і взагалі це все подужати просто неможливо.

Але ось ви дивитеся ті самі фільми, слухаєте гарну музику або  вам подобається спостерігати за чимось гарним, ви ходите в театри тощо. Це все є певними підгрупами мистецтва. А мистецтво – це за своєю суттю і є тією самою творчістю. Якщо ви це все розумієте, значить щось близьке до творчості все таки є. Як же навчитися креативності та більше це все розвинути, якщо це дано з самого народження?

Цілеспрямовано розвинути почуття креативності можна і для цього нам потрібні такі складові, як знання, відкритість мислення, точка контролю і досвід, впевненість в собі і своїх можливостях, а також емоційна сила, винахідливість і сміливість.

Складова «знання» означає те, що потрібно не зупинятися на тому, що вже є. Вам потрібно знайомитися з новими методами творчого мислення. Потрібно використовувати такі, як мозковий штурм, генерація ідей за асоціаціями тощо. І запам’ятайте: чим більше у людини знань про методи і способи розвитку креативного мислення, тим більше він і сам себе розвиває в цьому руслі. Також намагайтеся більше спілкуватися з тими людьми, які давно вже себе в цій сфері розвинули і вони можуть навіть вам допомогти це зробити. Банальне спілкування з креативними людьми вже якось на вас вплине.

Далі «точка контролю». У будь-якій ситуації точка контролю повинна бути. Вам потрібно контролювати не тільки себе, але й ті обставини, в яких ви перебуваєте. А почуття відступу від контролю приводить більше до безпорадності і тоді ви шукаєте вихід із ситуації і просто виходите так сказати з гри. Ваша зовнішня точка контролю більше пов’язана з депресією, тому вам потрібно позитивно мислити, навіть якщо все йде не за вашим планом. Хто знає може так результат буде краще. Тому пам’ятайте: тільки позитивне креативне мислення у всьому.

Але разом з тим у вас повинна бути «відкритість мислення». Ви повинні бути відкритим до нових знань, альтернативних способів і точок зору. Щоб розвинути більше відкритість мислення вам потрібно шукати яскраві приклади успішних людей і їх методик. Поставте, наприклад, перед собою задачу спілкуватися тільки з позитивними людьми і обмежте спілкування з людьми, які поширюють тільки негатив.

Далі «впевненість». Ви повинні бути впевненим в тому, що ви здатні згенерувати нові цікаві ідеї, розширюючи цим всім вашу креативність. Сама практика творчого мислення збільшує впевненість в деяких складних ситуаціях, пов’язаних з реальним життям.

«Досвід». Це може бути як ваш особистий досвід, так досвід тих людей, які досягли найвищого рівня креативного мислення і змогли задіяти його в реальному житті на користь не тільки собі, а й іншим людям. Саме досвід і ідеї таких людей допоможуть вам дізнатися як протікає процес розвитку креативного мислення. А найкращим способом знайти необхідні навички – це задіяти креативний підхід до всього, що вас оточує, до всієї вашої роботи.

«Емоційна сила» – це дуже важливий елемент розвитку креативного мислення. Люди, які часто втрачають емоційну силу просто не зможуть нормально розвинути креативність і творчість, адже їх завжди щось буде зупиняти. А люди, які завжди емоційно сильні здатні навчитися всьому, не піддаючись всяким обставинам.

Крім того, не забувайте про винахідливість, сміливість і готовність до ризику. Саме ці всі елементи в сукупності здатні допомогти вам розвивати креативне мислення.

Як розвинути креативне мислення і творчість, які благотворно впливають на вашу кар’єру?