Як прищепити дітям фінансову відповідальність?

Фінансове виховання дітей – дуже важливе завдання усіх батьків. Багато хто забуває про це, залишаючи цю задачу школі, університету і дорослому самостійному життю. Незважаючи на те, що в школі всі проходять алгебру та геометрію, шкільної дисципліни, яка могла б правильно сформувати у дітей поняття фінансової грамотності, немає.

Якщо батьки не вчать дитину розпоряджатися фінансами, не вчить школа, то, що ж стане з нею у дорослому віці? Логічна відповідь: доведеться все освоювати особисто. Але, чи правильними будуть ці знання, адже все залежить від оточення.

Сьогодні хочу звернути вашу увагу на аспекти, яких потрібно дотримуватися у вихованні дитини, щоб вона виросла фінансово грамотною та відповідальною за своє матеріальне становище.

Слідкуйте за собою і будьте прикладом для своєї дитини

У вихованні дитини, перш за все, потрібно починати з себе, адже діти повністю копіюють модель вашої поведінки. Правильно говорить прислів’я: «Виховувати треба не своїх дітей, а себе в першу чергу».

Якщо дитина з малих років буде бачити, як ви ставитеся до грошей і як ними розпоряджатися, є більше ніж 90% ймовірності, що вона буде діяти точно так само.

Починайте фінансове виховання з дошкільного віку

Прищеплювати фінансову відповідальність дитині бажано з 3-4 років. Давайте дитині невеликі суми грошей і дозволяйте їй самій розпорядиться цими грошима. Можливо, спочатку дитина відразу ж витратить отримані гроші на цукерку, але потім вона почне розуміти, що відклавши ці гроші, вона зможе купити щось більш важливе.

Купіть дитині скарбничку і поясніть, що гроші, які їй даєте ви, бабусі чи дідусі, можна накопичувати і купувати за них якісь бажані речі.

Залучайте дитину до планування бюджету

Дотримуючись цього правила ви досягнете того, що дитина почне розуміти концепцію постановки цілей, економії та ефективного управління сімейним бюджетом. Можливо, колись ви почуєте від дитини навіть поради з планування сімейного бюджету.

Не переоцінюйте роль грошей у житті

Фінансове благополуччя, звичайно ж, важлива частина нашого життя, але не варто підв’язувати все під гроші. Дружбу, повагу і любов ви ніколи не купите за гроші і дитина повинна це розуміти.

При правильному вихованні потрібно визначити місце грошей в житті людини, щоб у дитини не виникло неправильне ставлення до матеріальних речей.

Навчіться довіряти дітям фінансові рішення

Довіра – один з головних рушійних механізмів у розвитку дитини. Наприклад, дозвольте дитині самій сходити в магазин і на певну суму грошей купити продуктів на обід. Можливо, з першого разу не все вийде ідеально. Але, в наступний раз дитина вже підрахує і порівняє ціни продуктів та купить те, що дійсно потрібніше.

Це дозволить вам виростити фінансово грамотну і відповідальну за свій бюджет людину.

Навчіть дитину жити за правилом: «Заробляй більше, ніж витрачаєш. Або витрачай менше, ніж заробляєш »

Завдяки дотриманню цього правила людина завжди буде мати якусь суму грошей про запас.

Відкрийте дитині особисту ощадну картку

Відкривши своїй дитині особистий рахунок в банку, ви будете хоч і малими порціями, але відкладати їй гроші на майбутнє. А найкраще, якщо дитина буде знати про свій рахунок, і сама братиме участь у його поповненні за рахунок своїх подарованих грошей.

Як прищепити дітям фінансову відповідальність?