Як привернути увагу маленької групи людей?

Привіт, дорогі читачі! Сьогодні знову хочу з вами поговорити про бізнес загалом, побудову власного бізнесу і про маленькі нюанси, які виникають в ході роботи. Ні для кого не секрет, що для того, аби добре і продуктивно проходив ваш день, ви легко могли робити вашу роботу, а в основному створювати великі проекти, вам потрібні ще й інші люди. Наприклад, підопічні або все ж колеги, які, як можуть тільки допомагати вам, підкорятися вашим планам та ідеям, але і в той же час вносити свої корективи, пропонувати щось нове, незвичайне і цікаве багатьом. Але для того, щоб такі люди, а тобто група людей, могла нормально і результативно працювати, вам потрібно навчитися привертати увагу цієї групи. Як же це зробити?

Багато психологів стверджують, що увагу маленької групи людей залучити набагато складніше, ніж увагу великої аудиторії. А все тому що, коли ви залучаєте велику аудиторію, то по суті ви залучаєте масу, яка діє, покладаючись на певні дії, вибачте за тавтологію, тих людей, які стоять або сидять поруч. А коли ви намагаєтеся привернути увагу групи, то ви залучаєте декількох індивідуумів, у яких є своя точка зору й ті чи інші вподобання і смаки.

Але є відмінне рішення як все таки привернути увагу цієї групи індивідуумів. Отже, можна використовувати спеціальні, навіть так сказати камерні жести, які використовуються при залученні уваги великої аудиторії. Але, коли ви спілкуєтеся з невеликою групою людей, то постарайтеся менше розмахувати руками, а то і зовсім цього не робити і звичайно ж не кричіть, щоб завоювати їхню довіру і показати себе зі своєю кращого боку.

Якщо, наприклад, порівняти виступ на публіці з певною поведінкою актора або ж наближеною поведінкою до цього і виступ у невеликій групі вже людини, яка стала актором, який грає на малій сцені, то все таки гра професіонального актора буде більш раціональною і наближеною до реального життя. Тому не намагайтеся бути актором, не грайте роль, яку самі собі придумали. Будьте по-перше собою, а по-друге будьте хорошим наставником, другом для ваших підопічних і колег. Постарайтеся спілкуватися з ними на їхній мові і бути майже на тому рівні, що і вони, якщо звичайно хочете довірливі і дружні відносини в вашому офісі.

Також важливо знати, що коли ви хочете сказати щось дуже важливе для маленької групи людей, то постарайтеся спочатку організувати цю групу таким чином, щоб вас було не тільки добре видно, але і дуже добре чутно. Якщо група все ж не відчуває вашої взаємодії і показує своє невдоволення, то постарайтеся всіх зібрати разом, в коло або посадити за круглий стіл. Тоді вони точно відчують, що ви добре ставитеся до них, що ви готові взаємодіяти, у вашому спілкуванні немає ніяких гострих кутів, ви відкриті до світу і нових ідей, а також довіряєте їм і ставите однакові умови і вимога до всіх тих, що  знаходяться в залі чи в кабінеті. Такими діями ви зможете створити деяку єдність і згуртувати навколо себе інших колег.

Також пам’ятайте, що, коли ви спілкуєтеся з великою аудиторією вам можна пробачити незнання всіх у обличчя і не завжди швидкого реагування на відповіді кожного. Це по суті неможливо. Але, коли ви спілкуєтеся з маленькою групою людей, то ви просто зобов’язані всіх вислухати і кожному приділити свою увагу, щоб кожен вважав себе і свої можливості рівними з іншими і їхніми також можливостями. Особливо прекрасно це діє тоді, коли ви хочете на роботі побудувати все таки відносини, як «колеги», а не стосунки «директор/підопічний».

Як привернути увагу маленької групи людей?