Як починали свій бізнес відомі люди?

Мої дорогі, в попередній статті ми говорили про найбільш оптимальний вік для відкриття свого бізнесу і прийшли до думки, що це все не залежить від віку. А також ми навели приклади тих людей, які змогли навіть після звільнення, в настільки малі чи великі роки створити і реалізовувати свій бізнес і це у них все вийшло. Це були не настільки відомі на весь світ особистості. Але як же свою кар’єру починали відомі нам і всьому світу люди? Яка ж їхня історія успіху?

Перший, хто буде в нашому списку – це Філ Найт і його фірма, компанія і бренд Nike. Сам творець бренду був досить слабким спортсменом і бігуном, якого завжди переслідували невдачі. Але тим не менше він дуже добре знав, що американські кросівки є вельми поганими і незручними. І хоч Adidas були непогані за якістю, але вони не були доступні всім людям. А людям потрібна хороша ціна і хороша якість.

Тому після всього цього Філу Найту прийшла в голову ідея про те, щоб зробити такі кросівки, які будуть зручні, якісні і ті, які будуть доступні більшості, майже прям всім-всім. І тоді він подумав, щоб взуття було якісне і дешеве його потрібно робити в Азії.

Почав він з Японії, адже там було і не дорого, і людей побільше. Після успішних переговорів в Японії він почав продавати взуття прямо зі свого фургону. Так попит на продукцію зростав і потрібно було розширювати площу. Так Філ Найт перейшов до того, що почав своє власне виробництво кросівок, але і тут не було все гладко.

Потрібно було підняти попит на продукцію на ринку Америки. І у одних з лідерів ринку, Adidas і Puma, він зауважив дуже важливий недолік, який і допоміг йому просунути свою продукцію. Це був такий недолік, як висока вартість кросівок і відносно низька якість. Так, з часом, Філ Найт зробив так, щоб кросівки його бренду робилися в Азії, а продавалися в Америці.

Але безсумнівно феноменом навіть і зараз для багатьох є успіх Стіва Джобса, який разом зі своїм другом Стівом Возняком, який вже в 70-і роки зробив проект комп’ютера Аррle ІІ, створили щось грандіозне. Якби не настільки розумний інженер Возняк, то можливо ми б досі не користувалися всією продукцією цього бренду. Возняк був дуже талановитим і любив щось проектувати, а Джобс мріяв створити щось грандіозне і вартісне. Ось їх думки зійшлися і дружба між Стівами зародилася сама собою.

На одній із вечірок айтішників Возняку випала нагода показати і презентувати свій проект, комп’ютер. Таке проектування запало так сказати всім в душу і не залишило байдужим нікого. А коли Возняк представляв свій проект, у Стіва Джобса вже народилася ідея в голові про те, щоб цей проект ввести у виробництво, якщо вже всім так сподобалося. Для цього потрібен був інвестор і Стіви його знайшли для своїх цілей. Це був інвестор Майк Марккулла, який можна сказати здійснив мрію не тільки Стіва Джобса, Стіва Возняка, а й багатьох людей, а також дав життя новому бренду.

І ось, як ми вже згадували в одній статті: для того, щоб щось створити, реалізувати – не потрібно діяти поодинці. Вам потрібно, як мінімум, один компаньйон і один головний інвестор, які поділяють ваші думки і бажання. У Стіва Джобса була мрія та ідея, а Стів Возняк був прекрасним планувальником і творцем цієї ідеї. Сам же інвестор Майк Марккулла став хорошим реалізатором і того, й іншого. Пам’ятайте, командна робота принесе успіх швидше і довговічніше. І що, якщо це буде не ваш одиночний успіх? Вмійте ділитися всім приємним і з іншими людьми і не бійтеся просити допомоги, якщо самі не можете щось реалізувати.

Як починали свій бізнес відомі люди?