Як почати працювати більше і краще?

Наш людський мозок часто порівнюють з комп’ютером. Коли мозок налаштований на роботу, він працює належним чином. Це означає, що він дозволить вам виконувати всі ваші когнітивні і тілесні функції плавно і ефективно, але буває, коли він працює і в протилежному напрямку.

На жаль, наш мозок має тенденцію до зниження в міру дорослішання. І, як ви, напевно, бачили в повідомленнях засобів масової інформації, втрата пам’яті і слабоумство є зростаючою проблемою для людей сьогодні. Мозкове здоров’я тепер знаходиться практично на одному рівні з серцем.

Якщо ви забуваєте якісь речі більше і частіше, ніж зазвичай, це вже повинно трохи насторожувати. Але вам потрібно знати, що ви не безпорадні, коли мова йде про підтримку вашого здоров’я мозку. Існують прості мозкові вправи для поліпшення пам’яті, які ви можете зробити, щоб підвищити свій інтелектуальний потенціал, щоб ви пам’ятали більше.

Переваги поліпшення вашого інтелекту

Згідно з дослідженням, опублікованим в 2015 році в журналі «Неврологія», літні люди, які регулярно займаються фізичними вправами, такими як біг і їзда на велосипеді, рідше страждають від хвороб мозку, пов’язаних з віком, які можуть обмежувати пам’ять і рухливість. А ті люди, які виконують регулярні цілеспрямовані вправи для мозку, зберігають свій мозок гострим і здоровим, що зменшує когнітивні порушення і погіршення пам’яті.

Тренування мозкової діяльності покращують не тільки загальне мислення, а й ваші творчі здібності. А можливість творчо мислити створює для вас більш високе положення в порівнянні з конкурентами.

Крім того, вправи для мозку зміцнюють вашу здатність мислити моментально і дають дотепні відповіді, а це значить, що ви не будете шукати потрыбны слова в критичні моменти розмов.

Прощавай незручне мовчання!

Прості вправи для відточування мозку

Незважаючи на те, що ви можете записатися на ряд онлайн-програм з навчання мозку, експерти, як правило, рекомендують дотримуватися вправ для тренування мозку, які включають в себе реальні дії.

За словами Девіда Іглман, доктора наук, нейробіолога і доцента Медичного коледжу Бейлора в Х’юстоні, штат Техас, вправи по зміцненню функцій мозку повинні запропонувати новизну і завдання:

«Практично будь-яка дурна пропозиція може спрацювати».

1. Проїхати новим маршрутом додому

Як би не звучала ця вправу, інший шлях додому стимулює мозок. Ви змушені задіяти більше почуттів, щоб знайти дорогу. Більш того, ви запам’ятовуєте новий маршрут, таким чином стимулюєте роботу мозку.

2. Повторіть вголос

Для нас з вами ще зі шкільних років це знайомо. Таким методом ми вчили вірші і тексти. Наприклад, повторіть вголос ім’я когось нового, з ким ви тільки що познайомилися, і ви запам’ятаєте це ім’я.

3. Слухайте, поки читаєте

Дослідження, проведене в Університеті Пуерто-Ріко, показало, що студенти краще запам’ятали англійську книгу, слухаючи при цьому аудіокнигу. Вся справа в тому, що чим більше органів чуття ви задієте, тим краще запам’ятаєте.

4. Кросворди

Прості кросворди та інші словесні ігри, такі як Скреббл, де ви переставляєте букви і набираєте якомога більше слів, стимулюєте мозок і покращуєте пам’ять.

5. Гра в шахи

Не забудьте пограти в інші захоплюючі стратегічні ігри, такі як шахи і шашки. Логічні з числами, такі як судоку, також можуть підтримувати ваш мозок у формі.

6. Вивчіть музичний інструмент

Почніть грати на музичному інструменті. Дослідження показують, що вивчення чогось нового і складного протягом тривалого періоду часу особливо корисно для старіючого мозку.

7. Освоювати нові види спорту

Почніть грати в новий вид спорту, в якому використовуються розум і тіло, такі як теніс, гольф або навіть йога. Подібні спортивні вправи поліпшать не тільки вашу фізичну форму, а й психічний стан і витривалість.

8. Опануйте іноземною мовою

Ні для кого не секрет, що вивчення іноземних мов покращує роботу мозку і більш того, це точно стане корисним для вас самих. Запишіться на курси іноземних мов онлайн або в місцевому навчальному центрі. Це допоможе загострити і омолодити ваш мозок.

9. Намалюйте карту по пам’яті

Коли ви повернетеся додому після відвідин нового місця, намалюйте карту місцевості по пам’яті. Розширте цю вправу для мозку, намалювавши карти своїх поїздок на роботу, околиць та інших областей, щоб поліпшити пам’ять. Таким чином ваш мозок навчиться працювати «циклічно», від одного місця до другого і вам буде легше виробляти ланцюжки подій і планів на наступні дні.

10. Приготувати нову кухню

Візьміть кулінарний урок. Навчіться готувати нові страви. Приготування їжі стимулює різні частини мозку і різні почуття, враховуючи запах, зір і смак. До того ж, ви порадуєте себе і своїх близьких новими кулінарними шедеврами.

Як почати працювати більше і краще?