Як почати заробляти на клінінгу?

Ще однією з популярних сфер заробітку є клінінг. Тут, звичайно ж, мова буде йти не про роботу штатної прибиральниці, а про створення компанії з різноманітного прибирання приміщень.

Чи популярні послуги клінінгових компаній? Так, і навіть дуже. Все це пов’язано зі збільшенням кількості бізнес-центрів та компаній. Також з кожним роком у нас зростає кількість заможних людей, які вважають за краще приділяти якомога більше часу роботі, а для прибирання свого будинку запрошують час від часу клінінгову компанію.

З чого почати?

І так, як же почати реалізовувати себе в сфері клінінгу? Для початку ви повинні вирішити, чи хочете ви працювати індивідуально або ж подужаєте створення компанії.

У плані прибутковості, звичайно вигідніше буде відкрити компанію і набрати співробітників. Так ви зможете розширити кількість послуг, що надаються, а також співробітники вашої компанії одночасно зможуть надавати послуги в декількох місцях.

Якщо ж ви будете займатися клінінгом самостійно, то вам необхідно буде, швидше за все, заручитися підтримкою будь-якої з компаній у цій сфері. Інакше ви просто не зможете знайти собі потрібну кількість замовників. Та й замовники завжди віддають перевагу швидкому прибиранню, а наодинці ви будете прибирати набагато довше.

Що стосується персоналу, то будьте готові до того, що люди надовго не будуть у вас затримуватися. Зазвичай в сфері клінінгу підробляють люди, які не мають стабільного доходу і стоять ще на початку свого кар’єрного шляху. Хоча, якщо робота вашої компанії піде добре, і цим самим співробітники будуть отримувати хорошу зарплату, можливо, ви знайдете надійних компаньйонів.

Ще акцентую вашу увагу на правильному підборі персоналу. Не варто брати на роботу перших-ліпших людей з вулиці. Пам’ятайте, що ваш персонал – це обличчя вашої компанії. Співробітники обов’язково повинні мати знання і навички роботи з різними інструментами для прибирання і знати правила застосування всього асортименту хімічних засобів.

Документальна сторона бізнесу

Чи готові ви оформити свою справу офіційно? Тоді, звичайно, вам доведеться платити щомісячні податки, як приватний підприємець. Але з офіційним оформленням ви зможете укладати договори з різними компаніями і юридичними особами на довгострокове надання послуг.

Якщо ж ви віддасте перевагу працювати в тіні, то, швидше за все, ви будете обслуговувати приватні будинки і квартири, що передбачає більш низький та нестабільний заробіток.

Який інвентар потрібен для початку роботи?

Починаючи організовувати роботу своєї клінінгової компанії, ви повинні розуміти, що вам буде потрібно якесь приміщення для зберігання інструментів і хімічних засобів, а також не завадить наявність автомобіля.

З інструментів та матеріалів вам знадобиться:

• драбина;

• пилосос для сухого та вологого прибирання;

• пристосування для чищення килимових покриттів;

• пральна машина;

• відра;

• швабри;

• ганчірки та серветки для різних поверхонь;

• хімічні засоби хорошої якості для кожного виду поверхні окремо.

Визначення цін та клієнтської бази

Говорячи про ціни, ви повинні проаналізувати цінову політику своєї місцевості і виставити середню ціну за свої послуги. Також розмістіть у всіляких місцях оголошення про послуги своєї клінінгової компанії. Чим більше послуг ви будете надавати, тим більше клієнтів до вас потягнеться. Звичайно ж, якщо вся робота буде виконуватися якісно і в обумовлений термін.

Як почати заробляти на клінінгу?