Як побудувати незалежний бізнес, подорожуючи світом

Ми всі бачили незліченну кількість рекламних оголошень в своїх соціальних мережах, в яких розповідалося про хлопця, який відпочиває біля басейну зі своїм ноутбуком і обіцяє втілити в життя ваші мрії. Тільки коли ви натискаєте на посилання, ви виявляєте, що воно призначене для виверткої схеми MLM або курсу, який обіцяє допомогти вам «стати цифровим кочівником», але не пропонує ніяких дій. Це не один з тих постів.

Це для вас, якщо вам набридло працювати цілодобово

Якщо вам набридло працювати по вісім годин на день (мінімум), п’ять днів на тиждень, тільки для того, щоб заробити гроші, які не встигаєте витратити. Ви весь день працюєте, щоб заробляти достатньо грошей, щоб жити так, як вам хочеться, але ви не витрачаєте гроші на те, що любите. Кожен з нас має прагнення до волі встановлювати свої власні робочі години, знаходити своїх клієнтів і мати можливість збільшувати свій прибуток набагато швидше, ніж середній щорічний приріст 3-5%, який отримують більшість офісних співробітників за свою важку роботу. І якщо ви зараз вирішили внести зміни і готові почати свій власний бізнес, то читайте цю статтю до кінця. Немає кращої мотивації для досягнення успіху, ніж переїзд до іншої країни.

З чого все починається?

Протягом певного часу (декілька місяців) ви старанно працюєте, закладаючи основи свого бізнесу, в справжню процвітаючу кар’єру, подорожуючи світом. Тепер ви повністю незалежні і можете займатися роботою, яка приносить вам багато радості. У перший рік буде багато складнощів, довгі робочі будні і мало сну, але, повірте, воно того варто. Будь-хто може побудувати бізнес з написання текстів для фрілансерів – і вам не потрібно купувати курс для цифрових кочівників, щоб потрапити туди.

Ви готові подорожувати і будувати свій бізнес фрілансерів? Ось як:

1) Закладіть основи, перш ніж піти

Якщо ви ще не стрибнули в цифровий спосіб життя кочівників (тобто у вас все ще є стабільний дохід і ви живете в одному місці), наша найважливіша порада: закладіть основи вашого бізнесу, перш ніж йти на будь-які ризики.

2) Створіть присутність в мережі: пишіть, підключайтеся і беріть участь

Цифровий кочівник – це просто той, хто працює виключно в мережі (і, отже, має повну незалежність від місця розташування). Щоб побудувати онлайн-бізнес, спочатку потрібно зробити одну просту річ. Є припущення? Ви повинні вийти в інтернет! Для декого це може здатися очевидним, і багато хто з вас можуть сміятися. Створення інтернет-присутності дуже важливо, якщо ви хочете успішно вести незалежний бізнес, і навіть більше того, якщо ви будете покладатися на онлайн-взаємодію для зв’язку з іншими в якості цифрового кочівника.

Що це дасть?

 • Збільшиться ваша схильність до  потенційних клієнтів
 • Будьте відмінною демонстрацією вашої індивідуальності і навичок для клієнтів, які перевіряють ваші послуги в якості фрілансера
 • Допоможе вам зв’язатися з провідними фрілансерами у вашій ніші (і, можливо, навіть привести до рефералів від них)
 • Визначить вас як експерта в своїй галузі.

3) Створити портфоліо

Незалежно від того, чи будуєте ви позаштатний бізнес зі свого будинку або на ходу, одне залишається незмінним: вам потрібно відмінне портфоліо, щоб гарантувати, що ви продовжите залучати якісних клієнтів.

Під якісними клієнтами ми маємо на увазі компанії, які готові платити за вашу вартість. У наші дні в Інтернеті дуже багато неякісних робочих місць, і, на жаль, багато людей недооцінюють свою цінність і влаштовуються на низькооплачувану роботу, не бачачи іншого виходу.

Що це дасть?

 • Продемонструйте свої кращі зразки письма
 • Покажіть, в яких стилях ви пишете найбільше (довгі статті, дотепні пости в соціальних мережах, веб-копії і т.д.)
 • Виділіть конкретні бренди / галузі, в яких ви працювали, і можете запропонувати цінний досвід майбутнім роботодавцям.

Одіна з найбільших помилок, які ми бачимо в багатьох нових позаштатних авторів – це або подати заявку на роботу без портфоліо, або подати заявку на роботу і відправити одне посилання!

Отже, як побудувати ці зразки для супер сильного портфоліо?

Є декілька креативних способів, за допомогою яких ви можете створити своє портфоліо без необхідності спочатку шукати роботу. Ось деякі з найбільш ефективних методів, які використовуються, щоб створити солідний портфель, який допоможе вам отримати вашу найпершу оплачувану письмову роботу:

Ведення блогу

Почніть блог сьогодні і почніть писати на будь-яку тему, яка вас дійсно цікавить. Це може бути що завгодно від підприємництва, до домашніх тварин. Ключ повинен продемонструвати ваш стиль письма і індивідуальність.

Гостьова публікація

Є багато сайтів в мережі, які дозволять вам відправити гостьовий запис, щоб поділитися зі своїми читачами. Гостьова публікація – відмінний спосіб створити якісний набір прикладів написання на вже створених і шанованих веб-сайтах.

Пишіть для друзів і сім’ї

Це один з перших кроків, які ми можемо зробити, щоб побудувати свій незалежний бізнес, коли ми подорожуємо.

4) Знайте, куди ви йдете

Ми думаємо, що у багатьох людей є романтична ідея подорожувати зі своїм бізнесом в найекзотичніші, віддалені місця на землі. Однак реальність така, що робота в дорозі пов’язана з декількома серйозними перешкодами: одне з них полягає в пошуку безпечного з’єднання Wi-Fi, щоб ви могли реально працювати. Це одне з найбільших відмінностей, яке вам обов’язково потрібно мати на увазі, коли ви створюєте незалежний бізнес з дому і будуєте свій, перебуваючи в дорозі. Ми рекомендуємо завжди досліджувати, куди ви прямуєте, перш ніж обрати новий напрямок. Це трохи прибирає спонтанність з вашої поїздки, але вона того варта, знаючи, що ви зможете укластися в терміни і комфортно працювати.

5) Зробіть віртуальні інструменти вашим кращим другом

Ще одна неминуча перешкода, з якою ви зіштовхнетеся, коли будете будувати свій незалежний бізнес під час подорожей світом, – це необхідність спілкуватися з клієнтами і дотримуватися термінів в абсолютно різних часових поясах. Якщо ви не будете обережні, ви можете опинитися в 3 годині ночі, відчайдушно відправляючи електронні листи, або, що ще гірше, випадково пропустивши крайній термін. Кращий спосіб подолати це – почати використовувати віртуальні інструменти, які значно полегшать ваше життя.

Ось деякі з популярних віртуальних інструментів:

 • Hootsuite або Buffer для автоматизації соціальних мереж
 • Trello для управління проектами
 • Slack для обміну миттєвими повідомленнями з клієнтами / віддаленими командами
 • Google Hangouts або Zoom.us для віртуальних зустрічей
 • Calendly для планування зустрічі

Всі ці інструменти мають безкоштовне і платне членство, що значно спрощує керування бізнесом, в той час як ви постійно перебуваєте в русі.

Підсумки

Вищенаведені кроки є одними з найважливіших уроків, які ви повинні вивчити, коли будуєте свій бізнес з написання текстів в дорозі, і вони зроблять ваш власний бізнес набагато простіше.

Як побудувати незалежний бізнес, подорожуючи світом