Як песимісти впливають на вашу бізнес-ідею?

Ви прийняли одне з найважливіших рішень у вашому житті – зайнятися бізнесом. І правильно зробили. Зараз такий час, що бізнес вже нікого не дивує зовсім і це не є чимось понад новим. Не всі будуть вас спочатку розуміти так, як потрібно. Тому потрібно уникати таких людей.

Які ж найпоширеніші фрази людей-песимістів, які при будь-якому розкладі не підтримають вас?

– Перша фраза і вона нам вже звична. «Ні, немає у тебе нічого не вийде». Звичайно, так простіше говорити, ніж почати наполегливо йти до своїх цілей. Така думка вас часто буде відвідувати і самого без допомоги людей. Але потрібно набратися терпіння і перемогти даний період. Змінити песимістичний настрой на позитивний.

– «Це вже минуле. Нікому вже не цікаво таке». Та серйозно? А хто сказав, що старе не може бути новим?! Це ж не означає, що ви повністю повторите все. Ви ж можете взяти тільки ідею, а бізнес буде таким, яким ви його придумаєте. До того ж, ви зможете спостерігати за тим, кого цікавлять ваші послуги. І вже після цього формувати нові ідеї та реалізовувати їх.

– «Ваша ідея дурна». Не кожна не дурна ідея може бути успішною. І навпаки, якщо здається, що ідея якась просто фантастична і нереальна, не означає, що вона не принесе успіх. Головне ж, щоб споживачі послуг були. І якщо людям це подобається, то не можна вважати такі речі дурними.

– «Ти втратиш гроші». Так говорять не тільки песимісти, але і просто ті люди, які хоч трохи та й заздрять. Складно змиритися з тим, що хтось зміг реалізувати свою ідею, а ти досі стоїш на місці. А тому від таких псевдо друзів і товаришів потрібно позбавлятися відразу. Або ж спілкуватися на інші теми, щоб їхній песимізм вас не добивав з кожним разом все більше і більше.

– І, як вишенька на торті – «Я вже знаю одну людину, яка намагалася відкрити свій бізнес і у неї нічого не вийшло. А я попереджав ». Та де гарантія того, що у вас буде так само. Всі ми індивідуальні і наші ідеї та дії можуть не збігатися з ідеями і діями інших людей. І якщо у когось щось і не вийшло, то для вас це може бути хіба що прикладом того, як не потрібно робити. От і все. Все інше залежить від вас.

Що ж робити, якщо песимісти, які не вірять у ваші сили – це ваші рідні та близькі? Це не дуже приємна ситуація, але і її вирішити теж можна. Створіть свій особистий простір, який ніхто порушити не зможе. Родичі повинні зрозуміти, а говорити на зустрічах можна і про щось інше. Навіть про погоду, якщо тема бізнесу є для вас болючою. М’яко кажучи, не провокуйте песимістів ще один раз вказати на вашу профнепридатність або на дурість ідеї.

Проводьте більше часу з тими людьми, які вас надихають на різні нові звершення. Така обстановка піде вам на користь і ви зможете з новими силами і енергією протистояти своїм таємним або ж явним недоброзичливцям. Та й первісну ідею бізнесу це теж допоможе вдосконалити.

Для більшості ця проблема буде не настільки важливою, але ми в багатьох випадках морально нестійкі. І якщо фізично ми цілком можемо цьому протистояти, то на рівні психіки у нас вже виникає багато сумнівів щодо того чи іншого приводу. Щоб цього не було вибирайте собі самі оточення і намагайтеся не заводити скандалів через припинення спілкування. Не робіть це різко, якщо не хочете образити вашого товариша або, до прикладу, сестру, маму, батька чи навіть чоловіка. Знайте просто, що ця тема для розмов – не ваша. От і все, ніяких грандіозних проблем робити не потрібно.

Як песимісти впливають на вашу бізнес-ідею?