Як отримати банківський кредит для вашого бізнесу

Слідуйте нашим порадам щоб отримати кредит

Що банки шукають в заявці на кредит для бізнесу? Як робити так, щоб отримати банківський кредит для вашого малого бізнесу?

Що банкіри дійсно шукають, коли вони позичають гроші малому бізнесу?

Традиційно банкіри дивляться на те, що називається трьома «C» – характер, кредит і забезпечення.

Характер означає більше, ніж відсутність судимості. Це означає, що банкір відчуває впевненість в тому, що ви не збираєтеся раптово зникнути за невідомих обставин, якщо у бізнесу виникнуть проблеми. Зокрема, банкірам подобається бачити зв’язки зі спільнотою, такі як довгострокове проживання, сімейні зв’язки і домоволодіння. Тверда, працьовита історія працевлаштування, а також попередній успіх у малому бізнесі також допомагають.

Чиста кредитна історія

Чиста кредитна історія важлива. Кілька пізніх платежів по кредитній карті не повинні бути фактором, але, наприклад, відсутність платежів по іпотеці протягом трьох місяців поспіль зажадає гарного пояснення.

Банкірам подобається хороший характер і хороший кредит, але вони живуть за чимале забезпечення. Устаткування, будівлі та вантажівки – це ті речі, які банкіри дійсно люблять в якості застави, – чимала вартість і, ймовірно, буде коштувати багато, навіть якщо бізнес збанкрутує. Запаси, сировина і товари є другим вибором – вони втратять свою вартість швидше, ніж основні засоби, але все ж можуть мати певну цінність.

Чи буду я претендувати на кредит для малого бізнесу?

Критерії для бізнес-кредитів розрізняються набагато ширше, ніж для споживчих, і часто варіюються від одного банкіра до іншого – навіть в одному і тому ж банку! Проте, ось кілька практичних правил, щоб дати вам уявлення про ваші шанси на отримання кредиту.

Отримати кредит для нового бізнесу складно

Основні засоби, такі як машини або будівлі, майже завжди можуть бути профінансовані. Поточні активи, такі як товарно-матеріальні запаси або незавершене виробництво, збільшують ваші шанси на отримання кредиту, але банк, імовірно, істотно знизить їх потенційну вартість відновлення.

Два або більше року прибуткової роботи вашого бізнесу значно збільшують ваші шанси на кредит. Чим більше інвестиції власника в бізнес, тим більше у вас шансів отримати кредит.

Позики невеликим корпораціям або ТОВ, як правило, повинні особисто гарантуватися основним власником / оператором, а часто і його або її чоловіком.

Важко отримати кредити для фінансування операційних втрат

Зазвичай можна отримати кредит для розширення скромно прибуткового бізнесу.

Як мені записатися на банківську позику?

Не з’являйся особисто, записатися на прийом можна по електронній пошті або телефону в першу чергу. Запитайте, хто буде відповідальною людиною для обробки заявки на кредит для малого бізнесу. Звичайно, було б краще отримати персональне направлення, наприклад, від одного, вашого адвоката або бухгалтера, хоча в цьому немає необхідності.

Коли ви отримаєте ім’я відповідного кредитного менеджера, просто попросіть про зустріч і не пропонуйте більше подробиць, якщо кредитний офіцер не попросить про це. Чим більше деталей ви пропонуєте заздалегідь, тим більше шансів, що ви взагалі не отримаєте призначення! Розмовляйте впевнено по телефону або по електронній пошті і говоріть, що вам навіть не потрібні гроші – це саме така людина, якій кредитні офіцери люблять давати кредити.

Як зробити презентацію для банківського кредиту?

Зберігайте у своїй презентації той же тон – тепле, дружнє вітання, але фактична презентація. Спочатку зведіть це до дуже простого резюме: який вид бізнесу у вас є, скільки грошей ви хочете зайняти, на що будуть витрачені кошти, коли вони будуть повернені, яке можливе забезпечення буде і т.д. Ви також повинні бути в змозі уявити банкіру історичні фінансові показники вашого бізнесу. Можна підготувати формальні фінансові звіти, але представляти їх тільки тоді, коли їх попросить банкір. Після вашого дуже швидкого резюме, дозвольте банкіру попросити додаткову інформацію. Може бути, банкір просто направить вас до когось ще.

Запитання банкіра

Може бути, банкір захоче поставити багато запитань в тому чи іншому аспекті або проблеми, які ви не розглядали. Незалежно від того, скільки ви хочете або потребуєте засобів, не кажіть занадто старанно – зберігайте факт презентації. Пам’ятайте, що отримана вами відповідь може сильно відрізнятися від одного банку до іншого, тому, якщо ви не досягли успіху в першому банку, продовжуйте пробувати інші банки. Але розгляньте зворотний зв’язок, який ви отримуєте: Може, вам краще попросити менше грошей? Може бути, вам потрібно краще забезпечення? Може бути, ваші фінансові показники виглядали неохайно? Або, може бути, вам потрібно більше інвестицій в капітал, перш ніж ви зможете отримати банківський кредит.

Як отримати банківський кредит для вашого бізнесу