Як не осоромитися при організації корпоративу?

До Нового року ще цілий місяць, а ми вже починаємо говорити про нього і створювати відповідну атмосферу. Як на мене, саме те. Адже це так складно, коли не можеш знайти потрібне місце для святкування. І нехай ми навіть толком не знаємо, чи буде взагалі щось зі святкування, але ознайомлений – значить озброєний. Як же організувати хороший корпоратив під Новий рік, щоб не зганьбитися і не наробити багато помилок?!

Перше, на що варто звернути увагу – це вибір правильного місця. Всі знають, що корпоратив не потрібно влаштовувати в невідповідному для цього місця. Але часто ми хочемо заощадити гроші, і влаштувати міні-святкування Нового року в офісі нам не здається вже такою дурною ідеєю. А хіба там те саме потрібне місце?! Гаразд ще, якщо офіс пристойно оформлений і, по суті, виглядає, як офіс. Але комусь же не складно це все організувати на чистенькому складі десь в куточку. У результаті тільки купа травм і розчарування. Тому ви, як начальник, в першу чергу повинні бути проти невідповідних для цього місць.

Друге, що потрібно врахувати – це індивідуальність і особливість кожного із співробітників. Це злегка нагадує педагогічний принцип виховання. Але невже він не підійде. Дорослий відрізняється від дитини тільки тим, що став старшим, має більше обов’язків і так далі. Усередині ж кожен різний і особливий по-своєму. Як же це все можна врахувати при організації новорічного корпоративу? Насправді все дуже просто.

Не можна влаштовувати такі конкурси, при яких потрібно показувати свої таланти і здібності. Це означає, що якщо людина не знає і не може співати, то не потрібно її це змушувати робити. На корпоративі всі хочуть повеселитися і отримати море задоволення. Загальний не залежний ні від чого спів в караоке, безумовно, хороша ідея. Ні слід сказати конкурсам і змаганням на кращого співака серед працівників.

Економити на їжі і випивці вкрай неприпустимо. Чому? Мені здається, трохи дивне запитання, але у деяких воно може виникнути. Таким чином ви тільки показуєте свою неповагу, байдужість і зверхність по відношенню своїх підопічних. Так, вони ваші підопічні, але вони такі самі люди, як ви. Занадто дорогий фуршет для показухи теж не варто влаштовувати. Просто виберіть щось середнє, і тоді не буде якихось незручностей. Офіціоз, економність, показуха – це не синоніми веселого проведення часу.

Вирішили зробити подарунки своїм співробітникам – я за. Але не вибирайте для подарунка те, що явно шокує інших. Навіть якщо робите такі подарунки в ході конкурсу, вибирайте те, що буде дозволено для всіх. Зрозуміло, що подарунки можуть бути вкрай несподіваними і випадковими. Але, я думаю, що чоловікові не дуже приємно буде в подарунок отримати те, що призначалося жінці. І навпаки. Краще вибрати щось нейтральне, що не зачепить почуття нікого із співробітників. І якщо фантазія з приводу цього працює погано, то краще висловити своє бажання зробити приємне іншим в додатковому частування або ж у вигляді премії.

Ніколи не говоріть на корпоративі про роботу. Ви ж прийшли від цього відпочити. Нікому не потрібно говорити про якісь великі успіхи й величезні досягнення. І про проблеми особисті або ж кар’єрні розмірковувати не варто. Так говоріть краще про погоду і про сучасний процес. І пам’ятайте, що розповідаючи комусь про свої проблеми, ви вже на цьому акцентуєте увагу і залучаєте до цього інших. У результаті всі перестають танцювати і починають вас заспокоювати. Свято явно зіпсоване.

І найголовніше – не нагадуйте вашим колегам про їхні якісь проколи і пригоди. Навіть якщо робите це в жарт. Те, що було раніше – це вже не так важливо. Важливо тільки те, що ви влаштували все це не для приниження інших.

Як не осоромитися при організації корпоративу?