Як навчитися складати гроші?

Не складно помітити, що вже дуже давно ми з вами живемо в матеріальному світі. Гроші хоч і не так важливі для деяких, але все ж вони вирішують багато чого. Що ж потрібно для того, щоб мати більше коштів не тільки для існування, але і на подорожі, на розвиток власного бізнесу і подібне? Які є принципи і способи того, як правильно вести бюджет?

По факту, ця тема буде стосуватися абсолютно всіх, оскільки навіть сім’ю можна вважати міні-підприємством, де кожен має свої обовʼязки. І в будь-якому випадку навіть на такому міні-підприємстві потрібно дуже чітко враховувати всі витрати і доходи. Зазвичай всі діють за класикою і на щось важливе вирішують відкладати гроші. Менша кількість грошей відкладається, а більше все ж йде на щоденні потреби. Цей метод особливо гарний для тих, хто не поспішає нікуди і йде до чогось більш глобального. А не просто покупки телевізора. Це все ж більш короткочасна мета.

Але і в такому прекрасному методі є свої явні недоліки. Ось, наприклад, найпоширеніший – даний метод не підходить тим людям, які звикли до марнотратства. Якщо ж ви вмієте розпоряджатися грошима і не схильні до імпульсивних витрат, то цей метод вам підійде. Оскільки у вас не буде спокуси потягнути з купки трошки грошиків на ще одну сукню або куртку, прикладом.

Крім цього, такий метод відкладання грошей не підходить творчим людям, які і так є майже що непостійними за своєю ж натурою. Не в образу, звичайно. Але все ж творчі люди більш спонтанні, у них часто змінюється настрій. Вони працюють навіть тоді, коли до них, скажімо так, приходить муза. Впізнали в цьому себе? Вибирайте інший метод.

Який? А ось підійде метод конвертів. Купуйте кілька невеликих пластикових конвертів різних кольорів. Нехай кожен колір асоціюється з певною метою, тимчасовою або ж довгостроковою. Виходить 2, а третій конвертик підпишіть, як непередбачені витрати. Це і буде той конверт, з якого ви можете взяти грошики на те, що хочеться тут і зараз. Кількість таких конвертів ви вибираєте самі, але головне не заплутатися.

І давайте поговоримо про лайфхаки, які допоможуть це все здійснити. По-перше, поставте собі велику мету і згадуйте про неї тоді, коли захочете зробити безглузду покупку. Нехай вона завжди крутиться у вашій голові. Другий лайфхак – плануйте свої витрати, виходячи із категорії обов’язкових і необов’язкових. Пишіть списки, і вони гарненько оптимізують ваш бюджет. До речі, списки такі краще зберігати після походу в магазин, проставляючи ціни. Це робиться для того, щоб на наступний раз ви вже знали плюс-мінус, скільки вам потрібно буде на таке витратити. Більше це стосується покупки продуктів.

Крім цього, можна завести собі скарбничку, доступ до якої буде максимально обмежений для вас. Встановіть для себе певний термін і спробуйте за цей час здійснити те, що задумали. Можна ввести в звичку кидати по 5 грн кожного дня в цю саму скарбничку. За півроку у вас буде досить таки пристойна сума. Хоча спочатку здається, що це нереально або ж просто неефективно. Для вашого повсякденного бюджету така дія не буде помітною, але бонус в результаті буде приємним.

І, звичайно ж, не бійтеся переглядати свій бюджет і щось змінювати. Навіть нехай іноді дуже радикально. Пробуйте все, але вибирайте тільки те, що є робочим саме для вас. Пам’ятайте, що все в житті дуже відносно. Ціни змінюються, наші смаки і потреби теж змінюються, тому вводити себе в дуже суворі рамки теж не потрібно.

Як навчитися складати гроші?