Як зрозуміти хто перед вами: начальник чи підлеглий?

Ми всі так часто рвемося до лідерства і влади, але іноді забуваємо, що перед нами може виявитися суперник сильніший і нам потрібно навчитися йому протистояти. Зазвичай людина, яка звикла керувати використовує звичайні жести. Саме за допомогою невербальних сигналів вона може говорити про те, що саме вона тут головна і про те, що саме її потрібно слухатися. А всі її дії і жести спрямовані на лідерство. Якщо ж перед цією людиною слабкий супротивник, то вона легко доб’ється свого. Давайте розглянемо детально як по жестах визначити хто перед вами.

Отже, людину, яка прагне до лідерства можна вичислити по тому як вона вітається чи подає руку для вітання. Якщо вона буквально викидає руку вперед і при цьому її рука виявляється зверху, то це означає те, що вона є начальником, адже повністю намагається домінувати над співбесідником. Якщо ви вважаєте, що ви ні в якому разі не слабші за неї, тоді можете обхопити подану руку за зап’ястя і струснути її. Або ж, щоб можна було використовувати більш м’яку форму протистояння, тоді просто спробуйте накрити зверху подану вам руку  другою вашою рукою. Дуже люб’язний і дружній жест виходить. Але в процесі рукостискання  далі триває боротьба за лідерство і перемагає тут той, хто довше втримає свою руку, а програє той, хто першим її відніме. Не забувайте: у людини, яка звикла керувати можна сказати «мертва хватка» – дуже міцне і тривале рукостискання.

Самі жести людини, яка любить керувати  і бажає завжди залишатися першою у всьому, лідером є дуже чіткими, без надмірності і строгими навіть. Також її прагнення керувати може також проявлятися і в такому жесті: в його руці знаходиться який-небудь предмет, який він часто використовує в якості указки. Це можуть бути окуляри, ручка або будь-який інший уподобаний ним  предмет, яким ваш співрозмовник може маніпулювати чи робити певні акценти. Він ніби виступає у ролі вчителя або знавця, що пояснює оточуючим як потрібно вчиняти або як потрібно себе вести в тій чи іншій ситуації.

А також про те, що людина відчуває свою перевагу, свідчить і такий яскравий жест, як схрещені на грудях руки з піднятими вгору великими пальцями. З одного боку, це означає негативне ставлення до вас, а з іншого – співрозмовник зайвий раз хоче показати свою перевагу над вами. Також така людина може, наприклад, склавши руки в замок, обертати пальцями один довкола одного. Якщо ж людина стоїть, то в цей момент вона може якось погойдуватися, на підборах, наприклад. І це теж свого роду поза переваги, оскільки людина настільки впевнена в собі, що може собі дозволити такі незручні і нестійкі позиції, як, наприклад, позиція на носках або на п’ятах.

Ще один жест, який висловлює надмірну впевненість і відчуття домінування – це закладання рук за спину із захопленням зап’ястя, зокрема. Ознакою впевненості і самовдоволення є використання жесту «руки «будиночком», а також закладання рук за голову. Існує кілька способів протистояти такій людині і трохи похитнути її занадто велику впевненість в собі. Ви можете нахилитися вперед і запитати трішки із гумором: «Я бачу це вам відомо?» Якщо це не подіє, то спробуйте змусити її змінити  свою самовдоволену позу на більш нейтральну. Так можна запропонувати подивитися якусь картинку або ілюстрацію і можна запитати свого співрозмовника «А ви бачили це?» Це змусить вашого співрозмовника по-перше змінити свою позу, а по-друге нахилиться до вас, щоб подивитися те, що його зацікавило, те, що ви запропонували.

Як зрозуміти хто перед вами: начальник чи підлеглий?