Як знайти хорошу роботу без досвіду?

І, мабуть, поговоримо про найбільш наболілу тему для молоді. Ми поговоримо про те, як знайти досить таки хорошу роботу без досвіду. Чому це тема буде дуже наболілою для молоді? Я думаю, ви і так розумієте, що людина, яка тільки закінчила інститут, вже стикається з проблемою працевлаштування. Людина намагається влаштуватися на роботу, але часто стикається з тим, що потрібен досвід роботи, але де ж його взяти, якщо всі вимагають досвід роботи?! Пря логіка логічна, скажете ви.

Але насправді шансів на успішне працевлаштування без досвіду набагато більше, ніж здається багатьом. Так деякі дослідження показують, що приблизно 66% компаній середнього розміру і цілих 85% великих компаній готові брати на роботу фахівця без досвіду. Все тому, що, по-перше, якщо випускник успішний, то чому б йому не дати шанс попрацювати, може він себе покаже дуже таки хорошим фахівцем. А, по-друге, у ці компанії середнього і великого розміру пройдуть не всі. Все через те, що діє чітка система і програма відбору. Пройдуть тільки найсильніші. Але не лякайтеся. Я маю на увазі те, що якщо ви повні ентузіазму і нових ідей, то вам не складе труднощів отримати роботу у таких компаніях.

І хочу вам дати кілька порад про те, як же можна знайти першу успішну роботу навіть без досвіду. Перше і воно ж найважливіше: починайте шукати роботу якомога раніше. Всім знайома така ситуація, коли більшість студентів починає працювати ще на курсі третьому або другому. Саме після того, як людина трохи звикла до обстановки і знає вже, де вона може пропустити заняття, а де потрібно обов’язково бути.

Студент намагається якось заробляти вже самостійно і це добре, адже цим самим прокладає доріжку в майбутнє. Часто ж буває так, що для того, щоб залишитися на роботі потрібен тільки диплом, як документ, який підтверджує вищу освіту. Після цього можете вважати, що повноцінна і постійна робота у вас в руках. А якщо ще і покажите себе, як хорошого співробітника, то і ціни вам немає. І найголовніше: не бійтеся, так би мовити, пильної роботи. Спочатку буде щось не дуже презентабельне, а потім перед вами відкриються нові двері із безліччю перспектив.

Друге правило, над яким потрібно вам подумати заздалегідь – це те, що вам потрібно скласти хороше резюме. Обов’язково добре і детально опишіть особистісні якості, як, наприклад, комунікабельність, цілеспрямованість, націленість на результат і активність. Також опишіть докладно ваші вміння і навички. Наприклад, напишіть про базові знання комп’ютерних програм або якихось технологій і методик, які використовуються у вашій сфері діяльності.

Про знання іноземних мов, я думаю, і говорити не потрібно тому, що тут все і так зрозуміло. Якщо у вас дуже хороший рівень володіння англійською мовою, то ви вже можете працювати перекладачем і без досвіду роботи. Вкажіть також в резюме і про наявність сертифікатів або спеціальних дипломів, які ви отримали в ході проходження курсів.

І, звичайно ж, підходьте до співбесіди дуже відповідально. Вам потрібно налаштувати себе на те, що вас обов’язково повинні взяти на роботу, адже ви дуже класний фахівець. Як тільки ви себе на це налаштуєте і у це самі повірите, то все так добре і пройде. І в процесі самої співбесіди намагайтеся не применшувати своїх досягнень і, звичайно ж, не перебільшуйте їх. Краще говорити про все, як є, щоб потім не було ніяких казусів. Якщо у вас є якісь прогалини в знаннях, то розкажіть про них краще відразу. Вам за чесність можуть посприяти і дати можливість в ході роботи підтягнути свої знання і навіть вдосконалитися.

Як знайти хорошу роботу без досвіду?