Як звільнитися красиво?

В одній з попередніх статей ми з вами поговорили про те, як зрозуміти, що вам загрожує звільнення. Але, що якщо ви самі хочете звільнитися? Як діяти в цій ситуації, щоб не образити керівника і колег?

Сьогодні ми з вами розглянемо основні правила, які допоможуть вам піти з роботи красиво і залишитися в хороших відносинах з роботодавцем і колегами.

Тверезо оцініть ситуацію

Звільнення з роботи – це серйозний крок до змін у вашому житті. Кожен стикався з моментом, коли колишня робота просто набридає, приїдаються одні й ті ж люди і виникає відчуття, що ти нікуди не рухаєшся, а просто стоїш на місці.

У такі моменти виникає бажання кинути все і змінити своє життя на краще. Але, не варто поспішати і піддаватися своїм емоціям. Добре обдумайте своє рішення і зважте всі за і проти, щоб потім вам не довелося шкодувати про скоєне.

Можливо, вам доведеться поговорити з керівником про перспективи на цій роботі, щоб прийняти згодом правильне рішення.

Зверніть увагу на юридичні аспекти у вашій роботі

При плануванні звільнення обов’язково потрібно звернути увагу на юридичну сторону. Можливо, ви повинні відпрацювати певний термін часу за трудовим договором, і ваше звільнення потягне матеріальні втрати. Заздалегідь будьте готові до можливих труднощів, щоб вони не застали вас зненацька.

Виберіть відповідний час для звільнення

Для того, щоб піти з роботи красиво, важливо вибрати для цього відповідний час. Не варто залишати компанію у важкий для неї час, адже ви самі знаєте, хто першим біжить з корабля. У такій ситуації нормальні відносини та рекомендації від колишнього роботодавця ви не отримаєте.

Спробуйте піти на високій ноті, щоб у колег не склалося враження, що ви їх кидаєте у важкій ситуації.

Особисто повідомте керівника про звільнення

Багато людей роблять величезну помилку при звільненні – вони говорять про бажання звільнитися спочатку всім колегам, а потім вже чутки доходять і до роботодавця. Виглядає це дуже негарно, адже виходить, що головна людина в компанії дізнається про все останньою.

Заздалегідь подайте заяву про звільнення

Повідомити про ваше бажання звільнитися варто заздалегідь, щоб керівник зміг знайти вам заміну, і ви б змогли навчити нового співробітника. В ідеалі підійде термін у два тижні до дати звільнення.

Заяву варто також подати за два тижні до звільнення. Не варто висловлювати свої емоції при написанні заяви на звільнення, це буде зайвим.

Будьте готові відповісти на всі питання про причини вашого звільнення

Питання про причини звільнення будуть однозначно, якщо керівництву ви не байдужі. Відповідаючи, не варто ображати керівництво, колег або знецінювати компанію.

З гідністю приймайте реакцію колег на ваше звільнення

Реакція роботодавця і колег на ваше звільнення може бути абсолютно різною. Деякі люди будуть висловлювати невдоволення, інші співчуття, треті нерозуміння, а четверті можуть і порадіти звільненій вакансії. Не варто бурхливо реагувати на реакцію колег, дайте їм час все переосмислити і прийняти ситуацію.

Влаштуйте прощальне чаювання

Спільні перекуси завжди зближають колектив. Влаштуйте колегам прощальне чаювання, на якому зможете сказати пару хороших фраз кожному колезі й, будьте впевнені, що і про себе почуєте багато хорошого. Це дозволить вам розлучитися з колегами в дуже хороших і теплих відносинах.

Як звільнитися красиво?