Як заощадити гроші на свята?

Всім відомо, що свята – це період «схуднення» нашого гаманця. Заробляються гроші довго і важко, але ось витратити їх, увійшовши в розгульну атмосферу свят, дуже навіть просто. А потім виявляється, що на всі свята ми спустили практично весь свій бюджет і залишилися на мілині.

Чи можна заощадити гроші під час свят? Як це зробити? Спеціально для вас ми підготували кілька правил, дотримуючись яких ви не будете настільки марнотратні в святкові дні.

Обмежте відвідування кафе і ресторанів

Чомусь, у багатьох людей заведено проводити свята в кафе та ресторанах. Саме в ці дні в закладах дуже великий наплив людей, ціни, звичайно, підвищуються, хоча не можна це ж сказати і про якість обслуговування.

Чому б не спробувати порушити цю традицію і не зібрати всю компанію у себе вдома? Приготування святкового столу своїми силами обійдеться набагато дешевше, ніж в ресторані, але ви будете впевнені в якості продуктів і приготованих страв.

Звичайно, не варто навідріз відмовлятися від відвідування культурних закладів. Але, обмежити в якійсь мірі це можна, тим самим ви заощадите свої кровно зароблені гроші.

Використовуйте накопичувальні дисконтні карти

Зараз практично кожен сучасний магазин має систему накопичувальних знижкових карт. Також у багатьох магазинах діє система кешбек-знижок, коли вам на карту повертається певний відсоток з купленого товару.

Стежачи за такими знижками і користуючись ними, ви зможете значно заощадити, а може і придбати подарунки своїм рідним за дуже вигідними умовами.

Не нехтуйте брати участь в розпродажах

В осінньо-зимовий період починається пора розпродажів. Наприклад, всім відома «Чорна п’ятниця» – день, в який ви можете придбати багато запропонованих товарів за дуже низькими цінами. Багато людей вже давно звикли планувати важливі покупки саме на цей період і цим самим економити свої бюджетні гроші.

Однак, тут також варто бути дуже уважним, адже деякі продавці спеціально завищують напередодні ціну на свій товар, щоб потім заманювати вас спокусливими знижками.

Закуповуйте подарунки заздалегідь

Підготовка подарунків заздалегідь – дуже зручна і правильна звичка. Так ви зможете без поспіху і паніки придбати подарунки своїм рідним та близьким. До того ж напередодні свят ціни завжди ростуть, а заздалегідь ви придбаєте подарунок за вигіднішою ціною.

Прекрасною ідеєю буде рівномірний помісячний розподіл закупівлі подарунків. Так ви можете кожен місяць виділяти певну суму на подарунки, і в підсумку цей процес не буде здаватися вкрай витратним.

Самостійно упаковуйте подарунки

Кожен погодиться, що красиво запакований подарунок сприймається зовсім по-іншому. Часто саме в магазинах здійснюється пакування подарунків, хоча для цього процесу і не потрібно щось надприродне.

Чому б не купити пакувального паперу і кольорових стрічок і не спробувати упакувати подарунок самостійно. За вартістю це вийде набагато дешевше, ніж магазинне пакування подарунків.

А уявіть, як рідним буде приємно, що ви самі попрацювали над упаковкою подарунка. А ви, в свою чергу, зможете проявити свою творчість і навіть трохи порелаксировати.

На закінчення скажу, що економія повинна завжди бути розумною. Не варто відмовляти собі та своїм близьким у всьому. Потрібно всього лише раціонально розпоряджатися заощадженнями і не витрачати зайві кошти.

Як заощадити гроші на свята?