Як досягти успіху: поради Стіва Джобса

В одній зі статей ми згадували про Стіва Джобса і говорили, що якщо ця людина досягла великого успіху, то до її цитат ми можемо прислухатися. Не дивлячись на те, що Стів Джобс є однією з ключових фігур в сфері ІТ-технологій, його поради доречні і в інших сферах діяльності. Саме його відкриття й деякі винаходи мали і мають досі великий вплив на суспільство. Стів Джобс помер ще в 2011 році, але тим не менш зміг залишити кілька слушних порад з приводу того, як же потрібно домагатися успіху.

Перше, про що говорив Стів Джобс – це те, що обов’язково потрібно поєднувати все раціональне з чимось фантастичним. Мається на увазі те, що будь-які технології повинні мати ще й творчий прояв. І себе Стів Джобс ніколи не відносив ні до одного, ні до іншого типу людей. Він не вважав себе ні технарем, ні гуманітарієм, адже вважав, що в кожній людині  й творчість, й логіка чітко гармоніюють. Просто хтось не може або ж не хоче сприяти їхній гармонії в цілому.

Друге, на що Стів Джобс рекомендував звертати увагу – це те, що завжди потрібно спрощувати складне. Він завжди захоплювався простотою і вважав, що для того, аби створити щось красиве і в той же час й корисне, потрібно трішки спрощувати все, що здається дуже складним і недосяжним. Як кажуть: «Всі рамки та межі тільки у нашій голові». Безумовно, ви повинні все аналізувати і порівнювати, а потім з усієї загальної картини викидати все зайве.

Але тим не менше, якщо ви навчилися все спрощувати, не забувайте про те, що варто також прагнути до чогось кращого і навіть до самої досконалості. Не залишайте справу на півдорозі, доводьте все до кінця і прагніть до чогось нового і більш шедеврального. Ви повинні самі себе переконати в тому, що у вас завжди виходить тільки все гарне й погане і бути не може. Тоді у вас і справді вийде створити те, що заслуговує на велику повагу.

Завжди співпрацюйте з професіоналами і не здешевлюйте їх послуги, грубо кажучи. Будьте чесні з людьми, і якщо раптом хтось не дотягує до професіонала, то скажіть про це прямо й допоможіть людині себе реалізувати. Іноді твереза ​​критика набагато краще, ніж солодка брехня. Людині потрібно розвиватися, а своєю брехнею ви тільки притупляєте цей розвиток.

Слухайте свою інтуїцію – це ще одна порада успішного Стіва Джобса. Якщо ви будете робити те, що вам подобається, то тоді ви будете щасливою людиною. А щаслива людина зможе робити щось набагато краще, ніж той, хто не впевнений у собі й своїх силах. Тільки ваше серце вам і справді підкаже в якому напрямку вам потрібно рухатися, а що потрібно просто відпустити. Ось наведемо приклад: у вас накльовується прекрасна і високооплачувана робота, але щось вас стримує і у вас, як ніби чуйка, що їхати в іншу країну не потрібно. Ось і прислухайтеся. Може, за тими великими грошима ви не побачите свого справжнього щастя. Ваше власне серце вже точно вас не обдурить.

Пам’ятайте про те, що ви можете встановлювати свої правила. Не обов’язково слідувати тільки вже придуманим. Ризикуйте і визначте самі для себе, де буде та межа, за яку заходити вже зовсім не варто. Але не вкладайте інших людей в своє Прокрустове ложе. Вами створені правила – вони для вас. Для вас щось може бути вже межею, а правила іншої людини ще дозволяють переступити їй цю межу.

Фокусуйтеся тільки на головному і не розмінюйтесь на дрібниці. Не бійтеся провалів, адже вони є обов’язковим атрибутом на шляху до успіху. Невдача – це ще не кінець, це тільки маленький початок чогось великого.

Як досягти успіху: поради Стіва Джобса