Як відстежити свої витрати і вирахувати місячний бюджет

1. Протягом одного місяця відстежуйте всі свої витрати

Вам не потрібно обмежувати себе, просто отримайте уявлення про те, на що ви витрачаєте гроші протягом будь-якого місяця. Збережіть всі свої квитанції, запишіть, скільки вам потрібно грошей і скільки ви витрачаєте на кредитні карти, і з’ясуйте, скільки грошей у вас залишилося, коли перевернеться календар.

2. Після першого місяця підведіть підсумки того, що ви витратили

Не записуйте, що ви хотіли витратити. Запишіть, що ви насправді витратили. Розподіліть ваші покупки за категоріями так, щоб це мало сенс для вас.

3. Тепер запишіть свій фактичний бюджет

Виходячи з місяця фактичних витрат – і ваших власних знань про історію ваших витрат – сплануйте, скільки вашого прибутку ви хочете розподіляти по кожній категорії щомісяця. При бажанні використовуйте платформу онлайн-бюджетування, щоб допомогти вам керувати своїм бюджетом.

У своєму бюджеті зробіть окремі стовпці для прогнозованого бюджету і фактичного бюджету

Ваш прогнозований бюджет – це те, скільки ви маєте намір витратити на категорію. Це повинно залишитися тим же самим від місяця до місяця і бути обчисленим на початку місяця. Ваш фактичний бюджет – це скільки ви в кінцевому підсумку витрачаєте. Він коливається від місяця до місяця і розраховується в кінці місяця.
Багато людей залишають значні кошти в своєму бюджеті для економії. Вам не потрібно структурувати свій бюджет, щоб включити в нього заощадження, але це зазвичай вважається розумною ідеєю. Професійні фахівці з фінансового планування радять своїм клієнтам відкладати не менше 10-15% їх загального заробітку на заощадження.

4. Будьте чесні з собою щодо свого бюджету

Це ваші гроші – насправді немає сенсу брехати собі про те, скільки ви збираєтеся витратити при складанні бюджету. Єдина людина, яку ви образите, коли зробите це, це ви самі. З іншого боку, якщо ви не знаєте, як ви витрачаєте свої гроші, ваш бюджет може зайняти декілька місяців, щоб зміцнитися. У той же час, не пишіть ніяких жорстких цифр, поки ви не станете реалістичніше з собою.

Наприклад, якщо ви щомісяця виділяєте 500 дол. США на заощадження, але знаєте, що для досягнення цієї мети вам буде непросто, не відкладайте це. Запишіть реалістичний номер. Потім поверніться до свого бюджету і подивіться, чи не можете ви налаштувати його, щоб послабити готівку десь ще, а потім направте його в свої заощадження.

5. Слідкуйте за своїм бюджетом з плином часу

Складною частиною бюджету є те, що ваші витрати можуть змінюватися від місяця до місяця. Велика частина бюджету полягає в тому, що ви будете відслідковувати ці зміни, даючи вам точне уявлення про те, куди ваші гроші йшли протягом року.

Установка бюджету відкриє вам очі на те, скільки грошей ви витратите, якщо вони ще не були відкриті. Багато людей, встановивши бюджет, розуміють, що вони витрачають гроші на досить дрібні речі. Ці знання дозволяють їм коригувати свої звички витрат і направляти гроші в більш значущі сфери.

План несподіваний

Установка бюджету також навчить вас, що ви ніколи не знаєте, коли вам доведеться платити за щось несподіване, але що несподіване стане очікуваним. Очевидно, ви не плануєте поломку вашого автомобіля або того, що вашій дитині потрібна медична допомога, але варто очікувати, що ці непередбачені обставини відбудуться, і бути готовими до них фінансово, коли вони прийдуть.

Як відстежити свої витрати і вирахувати місячний бюджет