Як взаємодіяти з інтровертами?

Сучасний світ вітає активних, товариських і усміхнених людей. І мало місця залишається тим, хто не вписується у певні рамки. Але важливо пам’ятати, що крім занадто активних є й інші типажі людей. Часто зустрічаються люди замкнуті та обережні. Вони не гірші інших. Просто потрібен особливий підхід до них. У нашій статті я хочу поговорити про інтровертів. А також про те, як з ними дуже легко і просто можна взаємодіяти.

Чи знали ви, що третина нашого населення – це якраз люди замкнуті. В силу деяких ситуацій вони можуть проявляти активність. Але основну частину свого життя вони хочуть проводити без зайвого шуму і суєти. Переробити характер просто неможливо. Потрібно знаходити лише точки дотику і щось із достоїнств. Про це і розповім прямо зараз.

На відміну від екстравертів, інтроверти помічають найдрібніші деталі та є дуже відповідальними працівниками. Перевага людей з таким характером проявляється в тому, що вони вміють глибоко зануритися в завдання без перебільшення та розсіювання. До того ж, вони більш чуттєві і емпатичні. Завжди готові допомогти й ніколи не будуть влаштовувати суперечок і конфліктів.

До слова, інтроверти ніколи не залежать від чужої думки або бажань, вказівок. Отже, відчувають себе більш вільними. І, як ми і говорили, у деяких ситуаціях можуть бути лідерами, якщо не вимагати від них зайвої самопрезентації. Більш легким для них є виклад думок у письмовому вигляді, ніж усному. Інтровертів дуже легко розпізнати серед інших. Зазвичай вони дуже спокійні, загадкові й упевнені в собі люди.

Якщо ваш співробітник, колега виявився інтровертом, то потрібно пам’ятати про такі правила:

  • Призначайте всі зустрічі заздалегідь. Інтроверту буває вкрай складно відразу ж почати невимушене спілкування з новими, раніше незнайомими людьми. Це не означає, що це не закладено в їхньому характері. Просто цей процес буде відбуватися набагато довше. А зустрічі мають дуже короткі терміни. Попередьте про все наперед. Ви полегшите у такому випадку життя і собі, й інтроверту.
  • Користуйтеся різними способами зв’язку. Інтроверти намагаються уникати телефонних розмов. А тим більш, якщо вони відбуваються по відеозв’язку. Спілкуйтеся у такому випадку з вашими колегами такого типу за допомогою смс в месенджері або ж за допомогою електронної пошти.
  • Не вимагайте від занадто спокійних людей опромінчивих і швидких реакцій. Зазвичай інтроверти люблять гарненько обмірковувати ситуації і тільки потім озвучувати відповідь або ж рішення. Якщо відповіді відразу немає – не потрібно думати про те, що людина дурна. Просто вона так не звикла.
  • Та й оцінювати інтроверта, як працівника, потрібно не по його дивацтвам, а по тому, як він справляється з наміченими завданнями й узагалі які результати його діяльності. Вони, інтроверти, можуть не бути такими активними, як інші. Але всі завдання можуть бути виконані на найвищому рівні.
  • І, мабуть, останнє. Не ставтеся до таких людей, як до дітей, яким потрібно багато уваги. Та й не потрібно сприймати їх поведінку, як примху. Просто так їм набагато краще. А настирливе спілкування для інтровертів є лише додатковим подразником. Залиште їх зі своїми думками і буде вам хороша взаємодія. Адже пам’ятаємо, що інтроверти – дуже хороші працівники.

Якщо ви відчуваєте, що природа наділила вас саме таким типом характеру – не турбуйтеся. Навіть інтроверт може стати прекрасним керівником, адже володіє особливим поглядом на деякі речі. Інтроверти завжди мислять стратегічно. І якщо така людина і стане керівником, то левову частину різних завдань вона прекрасно вирішує сама.

Як взаємодіяти з інтровертами?