Як бути продуктивним у стресових ситуаціях?

Часто в житті ми стикаємося з тими ситуаціями, які виходять за рамки дозволеного, грубо кажучи. Це нас вводить у стрес і депресію. Така реакція організму не завжди пов’язана з роботою, але завжди впливає на нашу продуктивність. Що б це не було, але це робить наше життя трішки складніше. На рівні інтуїції ми розуміємо, що ситуація не повинна визначати нашу поведінку, самовідчуття і подібне. Але тривога і неспокій заважає нормальній роботі. Пропоную вам розглянути кілька стратегій з приводу того, як же під час стресової ситуації не втратити колишню активність і продуктивність.

Для початку потрібно визначити важливість ситуації і те, що ви можете взяти під свій контроль. Оскільки те, що вашому контролю не підлягає, хвилювати не повинно. Ви ніяк не можете вплинути на це. Сенс тоді тривожитися?! Визначаючи ситуації, які ви можете контролювати, ви самі себе виведете у режим стабільності. Відчуття контролю додасть вам більшої упевненості. Але пам’ятаємо, під контроль беремо те, що нам під силу змінити. Що ми змінити не можемо – змінить хтось інший, а нам потрібно лише почекати результату.

Визначте необхідний мінімум. У всіх абсолютно є ті завдання, які потребують вирішення тут і зараз. Так чому ж не взятися за них вчасно?! Нехай це і стане тим мінімумом, який обов’язково потрібно виконати. Не можна розслаблятися вустресових ситуаціях, оскільки проблема піде, а лінь залишиться.

Візьміть до уваги принцип – досить добре. Це означає, що не потрібно доводити все до ідеалу. У стресовій ситуації ви тільки заженете себе таким чином в кут. Прийняти такий принцип не завжди легко. Особливо, якщо ви по життю перфекціоніст. Але іноді він необхідний, щоб вивільнити всю енергію, яка знадобиться на вирішення більш складних завдань. Такий принцип, до речі, часто ще застосовують для того, щоб не було професійного вигорання. І взагалі, можна сказати, що він є універсальним.

Не розганяйтеся. Ця стратегія продовжує попередню. Сильний стрес і депресія часто служить вагами в той момент, коли ми приймаємо рішення. Через поспіх ми часто приймаємо неправильні рішення. І вина тільки в тому, що занадто розігналися там, де потрібно було пригальмувати.

Ділитися своїми проблемами потрібно вкрай вибірково. Можливо, прозвучить не дуже то й дружелюбно. Але, по суті, кожну людину хвилюють її проблеми. Не потрібно колегам говорити про те, що вдома хтось захворів або що особисте життя не складається. Так, повірте, вони вислухали і забули. А вам тепер ще й думати чи розповіла та людина ваш секрет ще комусь. Моменти, які, навряд чи, будуть цікаво комусь ще в благих цілях, тримайте тільки при собі, якщо проблема, яка виникла, не вимагає зміни графіка роботи, наприклад.

По суті, продуктивність у роботі і в житті під час стресу залежить тільки від того, як особисто для себе ми цю ситуацію сприймаємо. Коли є можливість відпустити ситуацію на самоплив, адже самі не в праві її змінити, то потрібно цим скористатися. Пам’ятайте, що ви не можете змінити те, що, наприклад, запізнився автобус або таксі тому, що пробки були.

Але ви можете змінити своє ставлення до того, що відбувається. Запізнилися зранку на роботу, то залишіться трохи довше ввечері, щоб все встигнути. А якщо ні, то на наступний день постарайтеся прийти раніше. Але якщо знову не вийде, то сумувати не варто. Такий простий приклад, а можна підставити майже під будь-яку ситуацію!

Як бути продуктивним у стресових ситуаціях?