Які шкідливі звички формують наше майбутнє?

Звичкою часто називають сформований спосіб поведінки, який в деяких конкретних ситуаціях вже має характер потреб. Шкідливі звички дуже часто стають такою собі перешкодою на шляху у досягнення цілей і взагалі на шляху до успіху. Вони є дуже небезпечними для здоров’я людини і для суспільства в цілому. Але щоб від них позбавлятися, про них в першу чергу потрібно знати.

Є ж ті звички, які шкідливими нам вже й не здаються, оскільки ми до цього, вибачте за тавтологію, звикли. Але так не повинно бути. Звички ж не з’являються з нічого чисто випадково, вони тягнуть за собою якусь передісторію. А в більшій мірі все ж передаються по спадковості, залежать від певних умов життя або банального виховання.

Говорячи про шкідливі звички, ми не говоримо про куріння, розпивання алкогольних напоїв і подібного. Це і так зрозуміло, що вони шкідливі. Але є те, що має прихований характер і прояв. Для когось це погана поведінк, а для когось вживання слів-паразитів. Загалом, і тут все виявляється індивідуально і залежить тільки від нас самих.

Хтось же може мати і кілька шкідливих звичок, які в сукупності є просто ядерною бомбою. Це, звичайно, перебільшення, але, повірте, що результат від цього не дуже то і приємний. Шкідливі звички тримають людину в комфортній для неї середовищі і не дають рости, розвиватися і досягати успіху.

Якщо щось в собі ви такого і помічаєте, то це вже означає, що ще не все втрачено. На цьому етапі важливо позбутися шкідливих звичок. І ось перший і самий дієвий спосіб – це запозичити хороші звички в успішних людей. Ось можу навіть навести приклад. Стівен Кові в одній зі своїх автобіографічних книг розповідає про те, що робить його успішним. Так Стівен завжди вибирає проактивність. Під цим розумним словом криється звичайна відповідальність за свої вчинки і за своє життя. Адже ми так часто любимо щось перекладати на плечі інших, а в своїх невдачах винними робимо всіх, але не себе.

Друге, що потрібно взяти на замітку з книги Стівена Кові – візуалізуйте свою мрію. Ви могли не раз вже читати про те, що візуалізація допомагає швидше нам знайти те, що так давно шукали, грубо кажучи. Ще мені пригадується така фраза з мережі «Інтернет»: «Якщо ви це можете уявити, значить, воно обов’язково буде». Фраза досить цікава, але для багатьох вона майже нічого не означає. Я ж скажу зворотне. Якщо ця картинка і вималювалася в нашій голові, значить, ми вже знаємо, як це зробити. Це так званий поштовх до того, щоб почати діяти.

Ще одна правильна звичка Стівена – розстановка пріоритетів. Це якраз таки і вчить бути дисциплінованим і вибирати щось більш важливе. Толк від того, якщо ви будете робити все, але малоякісно. Віддавайте перевагу чомусь одному. І після того, як це зробили можна приступати до іншого. Або ось навіть приклад. У вас завтра дуже важлива співбесіда. Що ви оберете: підготовку до неї і відпочинок в тиші або ж підете в клуб тусити? Я думаю, тут вже кожен знайде відповідь для себе і відповідь на питання, чи потрібна та сама заповітна робота.

Вчіться працювати в команді і завжди слухайте людей. Якщо, звичайно, потім теж хочете бути почутим. Якщо ви працюєте в колективі, то не намагайтеся всім нав’язувати свої думки. Вислухайте кожного, а потім вже разом вирішуйте, який варіант більше підходить. Будете гнати тільки свою лінію, то так самі і залишитеся. При чому, не тільки в роботі, але і по життю. Звички хоч і формують нас, але ми маємо право ними керувати.

Які шкідливі звички формують наше майбутнє?