Які ми допускаємо помилки при складанні резюме?

Вітаю вас, мої дорогі! У цій статті ми з вами поговоримо про те, які є способи того, як легко можна не знайти роботу. Так, ви не помилилися, я мала на увазі ті способи, за допомогою яких людям дуже складно знайти роботу. Ми дуже часто говоримо про те, як же стати хорошим співробітником, як себе вести на співбесіді, щоб взяли на роботу, але часто до співбесіди справа не доходить.

Ми говорили і про те, як стати хорошим начальником і взагалі, як себе правильно вести в оточенні людей і бути частиною всього колективу. Але ось часто буває так, що люди просто на просто не можуть знайти роботу, навіть якщо прислухаються до деяких порад успішних людей. Тому саме в цій статті я вам розповім про деякі помилки, які якраз таки сприяють тому, щоб вас на роботу не взяли.

Перша помилка, яку допускають майже всі – це те, що ви складаєте своє резюме зовсім недбалим способом. Вам здається, що це не найголовніше, адже по суті на самій співбесіді ви вже більше розповісте про себе і свої вміння, досягнення і т.д. Але ж справа може не дійти до самої співбесіди, тому більша частина шукачів роботи відсіваються ще на стадії перегляду їх резюме.

Ясна річ, що в резюме не потрібно розповідати прям про все, але хоча б написати про уміння, про свої внутрішні характеристики потрібно. Все тому, що кожен роботодавець – це така ж людина, як і ми. І він в першу чергу оцінює іншу людину по зовнішності, а потім вже і по тому, як людина себе може вести і хто вона є насправді.

Друга помилка – це те, що ви розповідаєте про себе в резюме дуже коротко і сухо. І хоч саме резюме вже є таким собі штампом, вам слід все таки уникати заїжджених фраз. Якщо у вас є можливість прикласти до вашого резюме приклади ваших робіт або, наприклад, якщо ви економіст або фінансист, менеджер по графіках  зростання продажів, то зробіть це і не варто зберігати матеріали до самого процесу співбесіди. Як ми вже вище і говорили, її може і не бути, якщо ви погано напишете про себе в самому резюме.

Третя помилка, яку часто допускають шукачі роботи – це те, що ви не звертаєте увагу на свою грамотність. От скажіть: ви особисто на роботу б взяли ту людину, яка в такому важливому документі для першого етапу влаштування на роботу, допускає безліч граматичних помилок? Ось і я думаю, що ні. Адже навіть, незважаючи на те, що може вам і не доведеться працювати з текстом і його правкою, то наявність граматичних помилок все одно неприпустимо в резюме.

Тому постарайтеся перевірити текст за допомогою словника, а якщо у вас є така можливість, то дайте почитати, наприклад, ваше резюме друзям або родичам, або навіть банальним знайомим. Вам може цей текст здаватися ідеальним, а ось людям щось може «різати очі або вуха», якщо так можна сказати.

Ще одна важлива помилка стосується того, що ви, наприклад, шукаєте роботу пасивно. Я маю на увазі, що вам не варто сподіватися на те, що ваше резюме відразу переглянуть, після цього зателефонують і обов’язково тільки вас одного візьмуть на роботу. Вам потрібно розуміти, що є й інші претенденти на цю вакансію і у них може бути резюме краще.

Тому вам потрібно активно шукати роботу. Знаходьте ще схожі вакансії в інших схожих компаніях і надсилайте їм теж своє резюме. Не забувайте дзвонити компаніям, щоб нагадувати про себе, адже так ви покажите свою цілеспрямованість і тягу до роботи.

І найбільшою помилкою у вашому резюме є те, що ви намагаєтеся щось прикрасити, намагаєтеся написати більше про свої досягнення, хоча вони були не такими значущими. А також ви маєте занадто великі запити з приводу роботи.

Які ми допускаємо помилки при складанні резюме?