Яка роль Чорної п’ятниці в бізнесі?

Привіт, дорогі наші читачі! Більш ніж впевнена, що ви знаєте або хоча б чули про Чорну п’ятницю. Що це за день? Яка його історія? Яку роль відіграє цей день для бізнесу? У цьому ми з вами спробуємо розібратися в нашій сьогоднішній статті.

Що таке Чорна п’ятниця?

Перша п’ятниця після Дня подяки в західних країнах здавна має назву Чорна п’ятниця. Саме в цей день відбувається справжній вибух знижок у всіх магазинах і це, воістину, найголовніший торговий день в році.

Кожен підприємець без винятку в Чорну п’ятницю намагається реалізувати якомога більше своєї продукції, використовуючи для цього привабливі знижки. Для споживачів же чорна п’ятниця не менш довгоочікуваний день, адже кожен намагається прикупити якомога більше товарів за найбільш вигідними цінами.

Незважаючи на те, що Чорна п’ятниця має суто американське походження, останні кілька років цей день став дуже популярним і в нашій країні. Якщо раніше про Чорну п’ятницю трубили тільки великі мережеві супермаркети, розкручені інтернет-магазини і торгові центри, то зараз вже кожен навіть дрібний підприємець намагається заманити покупця знижками в день Чорної п’ятниці.

Історія Чорної п’ятниці

Чи знаєте ви історію Чорної п’ятниці? Більш ніж впевнена, що ні. Вперше Чорна п’ятниця відбулася в 1950 році у Філадельфії. Саме там підприємцям прийшла в голову думка організувати масштабний шопінг зі знижками. Про цей день було заявлено заздалегідь, тому в цей день до Філадельфії з’їхалося багато покупців з навколишніх міст, і тут відбувся справжній торговий бум.

Звідки з’явилася назва Чорної п’ятниці? Це сталося зовсім випадково, адже так цей день назвали поліцейські, які чергували в 1950 році в цей день практично добу. Ця назва сподобалася народу і згодом вкоренилося назавжди.

Через десять років уряд намагався перейменувати цей день у Велику п’ятницю. Але, простому населенню більше до душі виявилася Чорна п’ятниця тому початкова назва цього дня не викоренилась.

Роль Чорної п’ятниці для бізнесу

Чорна п’ятниця – для бізнесу просто супер-ідея. Обороти продажів у цей день божевільні, а, отже, і прибуток б’є всі рекорди. Встановивши привабливу систему знижок, ви можете з легкістю спустошити склад навіть самих непродажних товарів, адже загальна атмосфера глобальної закупівлі робить свою справу з покупцями.

Зазвичай в день Чорної п’ятниці магазини відкриваються раніше, а закриваються пізніше звичайного. Наприклад, в 2003 році найбільші мережеві магазини США були відкриті на 4-5 годин раніше звичайного. Незважаючи на це, вже з раннього відкриття всі магазини були забиті людьми. Саме тоді прибуток цих магазинів бив усі рекорди, переплюнув навіть дохід в останні дні перед Новим роком.

Варто відзначити, що багато людей відкладають найбільші покупки саме на Чорну п’ятницю, витрачаючи в цей день чималі суми. Найбільшою популярністю в Чорну п’ятницю користується велика і дрібна побутова техніка, транспорт, одяг і взуття, товари для сім’ї та дітей. Рідше увага звертається на їжу та продукти харчування.

У 2020 році Чорна п’ятниця відбудеться 27 листопада. Будь ви підприємець або покупець, не пропустіть цей день і візьміть з нього найбільшу вигоду для себе.

У наступній статті ми з вами розглянемо кілька фактів про Чорну п’ятницю, про які ви точно не знали.

Яка роль Чорної п’ятниці в бізнесі?