Що таке краундсорсінг? Що спільного між краундсорсінгом і краундфандінгом?

Раніше ми говорили про краундфандінг, але є ще одне цікаве схоже слово – «краундсорсінг». Що ж означає воно? Як думаєте – це те ж саме або ж повністю протилежна діяльність до попередньої? У чому ж їх схожість і різниця. З них, мабуть і почнемо. Краундфандінг ми позначали, як якесь фінансове донорство, яке може здійснюватися, як в якості позики або боргу, так і в якості благодійності. А ось краундсорсінг – це вже не тільки фінансова допомога, а й будь-яка допомога в усіх її проявах.

Як бачимо мета одна у них спільна – це допомога людям, які дійсно її потребують. Хіба ви ніколи не мріяли про таке. Мріяти це добре, але можна ж і взятися за поширення такої діяльності. Вам допомагає хтось, а ви у відповідь, як по ланцюжку, допомагаєте іншим нужденним. Плюсом в цій діяльності є те, що якщо у вас немає фінансів, які ви можете пожертвувати з метою допомоги, то ви можете допомогти фізично або навіть просто морально.

Краундсорсінг – це залучення до вирішення певних проблем інноваційної виробничої діяльності широкого кола осіб із використанням їхніх творчих здібностей, знань, досвіду, навичок і умінь.

Такий рід діяльності з’явився ще у 2006 році і придумав його Джеф Хау. Вперше краундсорсінг використовувала компанія I Stoke Photo, і це увінчалося успіхом. Але що ж зробила ця компанія? Справа в тому, що різноманітні фотобанки пропонували користувачам завантажити потрібну фото за дуже дорогу ціну. Це було приблизно 100 або 150 доларів. А ось I Stoke Photo вирішили зробити таку пропозицію більш дешевою і встановили свою ціну, яка була чисто символічною – 1 долар. До того ж, вибір фотографій був ширшим, ніж пропонували інші фотобанки.

Як же працює ця діяльність в реалі? Головне правило краундсорсінгу досить таки просте і цілком здійсненне. Існує якась група осіб, яким дається певне завдання. Але важливо, щоб ця група була зацікавленою в даному питанні. Так ось для виконання завдання всі учасники повинні викласти свої думки і варіанти вирішення. Після того, як всі учасники краундсорсінгу запропонували всі свої варіанти вирішення і реалізацію завдання, замовник береться за їх вивчення. У результаті вибирає те, що здалося найбільш правильним і оптимальним.

Спочатку все це здається складним, але насправді має безліч переваг. Перша перевага – ви можете залучати до свого проекту безліч людей з усього світу. Тим більше, завдяки тому, що це все відбувається в мережі «Інтернет», кількість учасників ніколи не буває обмеженою. Другий плюс краудсорсінгу – ви можете стежити за всім ходом виконання того чи іншого завдання. Така діяльність дозволяє правильно розподіляти навантаження. Третя перевага – якщо в реалі вам не вдалося до свого проекту залучити дуже крутих фахівців, то краундсорсінг це вам дозволяє зробити.

Четвертою перевагою даної діяльності є те, що ви можете отримати велику різноманітність варіантів вирішення і реалізації вашого завдання і, як ми і говорили, вибрати те, що є більш оптимальним або ж використовувати кілька варіантів одночасно. І останній плюс – це те, що в короткі терміни ви можете вирішити свою проблему.

І варто ознайомити вас з видами краундсорсінгу. Перший вид – це бізнес-краундсорсінг і він, як ви розумієте, найбільш поширений. Так, наприклад, в бізнесі ви можете цю діяльність використовувати тоді, коли потрібно розробити рекламний слоган або розробити дизайн чогось.

Другий вид – це соціально-громадський краундсорсінг. Саме цей вид припаде до душі багатьом, адже він і має на увазі абсолютно будь-яку допомогу іншим людям. Ви можете допомогти жінці зробити щось з ремонту, якщо у неї немає ні чоловіка, ні можливості найняти робітників. Натомість вона приготує вечерю або подивиться за вашою дитиною. А може і зовсім її діяльність допоможе у вашому бізнесі. Варіантів, звичайно ж, багато, узагальнювати не будемо. І останній вид краундсорсінгу – політичний. Це може бути, як з’ясування думок, так і збір, обробка інформації. Найчастіше цей вид краундсорсінгу проводиться у вигляді голосування.

Що таке краундсорсінг? Що спільного між краундсорсінгом і краундфандінгом?