Що потрібно знати про квітковий бізнес?

Раніше в статті про те, який можна почати бізнес в домашніх умовах, ми писали про те, що відмінною ідеєю є розведення квітів. Так ось, якщо ви вирішили почати власний бізнес з розведення або ж з продажу квітів, то для початку вам потрібно визначити формат вашого бізнесу. Але ось робити це теж потрібно обережно. Чому? А щоб уникнути зайвих вкладень. І ось якщо для побудови будь-якого іншого бізнесу грошові кошти не потрібні, то з приводу квіткового бізнесу це сказати не можна. Для відкриття квіткового бізнесу в будь-якому випадку потрібен стартовий капітал. І потрібно, звичайно ж, грамотно оцінювати свої фінансові можливості. Тим більше мінімалізм завжди був у моді.

З чого ж почати? Перше, що потрібно зробити – це підрахувати всі можливі витрати. Щоб це зробити, вам потрібно відповідно скласти бізнес-план. У ньому ви обов’язково повинні описати модель майбутньої справи і бажано в повному обсязі. Також варто подумати і про розрахунки, які необхідні для реалізації кількості товару. І найголовніше і, мабуть, цінне це те, що вам потрібно навчиться висувати свої можливості на новий рівень. При цьому, навчіться скорочувати власні витрати і в той же самий час збільшуйте доходи. Поки що для багатьох це звучить, як казка і вигадка, але з правильним підходом це все ж можливо.

Пам’ятайте і про те, що для нормальної роботи ваш заклад має бути зареєстрованим в державних органах та у відповідності із законодавством. Довго топтатися на цій темі не будемо, адже я більше, ніж впевнена, що багато хто з цим гарненько ознайомлений.

Після того, як ви накреслили бізнес-план і все оформили потрібно також подумати і про те, яке приміщення підійде саме для вашого бізнесу. Продаж квітів не вимагає якогось додаткового обладнання, а тому для початку можна обмежитися і площею в 18 або 30 квадратних метрів. Велику увагу зверніть на розташування вашого майбутнього магазину, адже від цього багато залежить. Так якщо ви оберете приміщення в закаулку, адже воно там дешевше, то не дивуйтеся потім, що про ваш магазин знає тільки 5 людей, грубо кажучи. Краще все таки такий магазин відкривати ближче до центру або ж в самому центрі. А також біля великих торгових центрів, де ходить велика кількість людей. Пам’ятайте, що саме від прохідності і залежить ваш заробіток.

Наступний момент – це подумати де ви будете купувати квіти. Сьогодні постачальників квітів дуже багато. Але вам потрібно вибирати того, у якого не тільки гарна якість квітів, а й того, хто вам по кишені. Це важливо, адже квіти це досить таки специфічний товар і вам потрібно напевно знати окупляться ваші вкладення чи ні. Тому краще вибирати золоту середину між тим, що хочеться і, що можете.

І напевно останній важливий момент – це обладнання. Магазин квітів просто зобов’язує власника мати холодильник. Для чого він взагалі потрібен? А справа в тому, що квіти повинні зберігатися в певній температурі і якщо взимку або восени температуру легше можна контролювати, то влітку квіти, які не стоять в холодильнику зів’януть за годину, а то й менше. Ось тоді вже ніякої реалізації товару не буде.

Але холодильник краще заховати кудись, щоб він не залучав увагу покупця і відповідно не відволікав від здійснення тієї чи іншої покупки. Пам’ятайте і про те, що торгове місце має бути так організовано, щоб було зручно працювати вам і вашим співробітникам. І зверніть увагу на те, що на робоче місце продавця потрібно виділити достатньо місця. Робоче місце повинно бути просторим, щоб можна було з легкістю і запакувати квіти, і прийняти оплату.

Що потрібно знати про квітковий бізнес?