Що краще: факторинг або кредитування?

Факторинг і це не про факти. Це слово як ніщо інше відмінно вписується в тему бізнесу. Насправді факторинг – це такий собі специфічний фінансовий продукт. Саме він дозволяє підприємству у відносно короткі терміни знизити рівень дебіторської заборгованості. І навіть допомагає заповнити і відновити нестачу оборотних коштів.

Такий фінансовий підхід є ефективною альтернативою отриманню кредиту. До слова, він є дуже актуальним в тих ситуаціях, коли ви не можете залучити гроші навіть за допомогою позики. І причин таких труднощів може бути дуже багато. У чому ж перевага такого підходу до фінансів і чим він відрізняється від кредитування? Справа в тому, що факторинг є більш оперативним і договір, до речі, теж оформляється набагато швидше. Так навіть заставу не потрібно в цьому випадку залишати. І найголовніше, що такий підхід до фінансування цілком законний. І логічно, адже якщо це було б незаконно, то ми навіть не згадували би про таке.

Де факторинг може бути прийнятний, а де ні? Це питання напевно хвилює багатьох і не дарма. Факторинг найчастіше застосовують при наявності у підприємства не дуже хорошої кредитної історії. А чи знаєте ви, що в неї дуже швидко можна потрапити тільки з однієї причини. У вас немає грошей, щоб виплатити борг в зазначений час.

Навіть якщо ви чесна людина, ви все одно потрапите в погану кредитну історію, якщо не заплатили вчасно. І це теж правильно. Такий закон. Але все ж не забувайте про факторинг. Він застосовується в основному для малого або ж середнього бізнесу. Якщо у вас бізнес великий, то, на жаль, факторинг вам тут явно не допоможе.

Коли ж застосовується факторинг у малому бізнесі? Це можуть бути ті ситуації, коли розрахунки постачальника і безпосереднього покупця можуть відбуватися на умовах відстрочки. І такий варіант буде вигідний обом сторонам, при чому. Вам, тому що у вас з’явилася нова можливість, грубо кажучи, а ось постачальнику тим, що фактичне стягнення безпосередньої заборгованості контролюється фактом. Вибачте все ж за словесні повтори. Таким чином, це все позбавляє постачальника документальної тяганини і економить також його час. Кому ж таке може не сподобатися?

Ми також писали про те, що факторинг має деякі переваги над кредитуванням. І це правда. Адже факторинг є більш доступним. Це пов’язано з тим, що так звана компанія-фактор в таких випадках отримує додаткові гарантії. Наприклад, у вигляді прав на дебіторську заборгованість. Але в процесі факторингу потрібно також звертати увагу і на вартість послуг, і навіть на репутацію фірми і готовність надати індивідуальні умови обслуговування. Тут теж можна зустріти шахраїв.

Тому, пам’ятайте, що якщо і виникла потреба в зверненні в компанію-фактор, потрібно підшукати хороший, надійний і навіть в деякій мірі перевірений варіант. До того ж, перед тим, як звертатися в таку компанію вивчіть всі нюанси і припустіть всі можливі варіанти. І, як то кажуть, зважте всі «за» і «проти».

І хоч спочатку може бути багато сумнівів з приводу звернення до такої компанії, багато хто все ж залишає позитивні відгуки. Адже розуміє, що факторинг при правильному розставленні пріоритетів і грамотному вивченні питань є досить таки дієвим способом при вирішенні деяких фінансових проблем і навіть при підвищенні ефективності малого і середнього бізнесу.

Що краще: факторинг або кредитування?