Що краще: ефективність чи інвестиції?

Що ж в запасі у мене є ще кілька дієвих принципів і обов’язково вам розповім про кожного з них. Тоді у вас буде можливість або відразу вибрати щось одне, що прям кинулося очі, як кажуть, або ж якщо ви любите експериментувати, то зможете випробувати кожен з них окремо або в сукупності й подивитися від якого саме принципу результат буде кращим.

Якщо ви пам’ятаєте, то раніше ми говорили про те, що іноді рішення головніше, ніж самі гроші. Адже гроші прийдуть з часом, а рішення завжди потрібно приймати правильне або хоча б таке, щоб наслідки певного рішення були позитивними і подобалися вам, приносили те, до чого ви і прагнули. Так ось хочеться згадати ще про один цікавий принцип, який багато хто ігнорує, оскільки впевнений у його неефективності.

Але, як на мене, ефективність іноді важливіше самих інвестицій. Чому ж? А ось справа в тому, що ви можете отримувати якісь кошти, які є результатом уже вашого рішення. Ваш бізнес на кшталт існує, але він не розвивається з часом. Буває ж таке відчуття, що панує повна стабільність, але, на жаль, в бізнесі це не завжди добре. Особливо в той час, коли інші вже давним-давно зробили ставку на щось інше на кшталт ефективності та їхній капітал несподівано збільшився.

Нерідко буває і так, що всі нові ідеї і стартапи в загальному порівнюють між собою, виходячи тільки з розміру вкладених інвестицій. Це, по суті, неправильно, адже ми вже говорили про те, що навіть хороша реклама не завжди є чимось настільки позитивним. Більше позитиву і грошей приносить щось нестандартне. У цьому випадку нестандартністю цією виступає якраз ставка на ефективність, а не на вкладені кошти.

Важливіше взяти до уваги те, які витрати підуть на реалізацію тієї чи іншої нової ідеї або якогось стартапу. Ви можете витратити купу грошей, але через місяць, а може і раніше, ви переконаєтеся в тому, що ваша ідея не спрацювала, ваші очікування не відповідають реальності. По суті всі кращі підприємці намагаються будувати свій бізнес на тих технологіях або моделях, які будуть все більш ефективними для примноження вже існуючого капіталу.

Який приклад тут буде доречний? А давайте поговоримо про військових. Але все не так, як ви думаєте. Йтиметься лише про колишнього спецназівця. Уїлл Дін мав приблизно 7 тисяч доларів у своїх заощадженнях. Як ви думаєте, у що він вклався і чи принесло це йому успіх?! А ось і так, всі свої заощадження він вклав в компанію під назвою Tough Mudder. Спочатку компанія великих грошей не приносила, але Вілл дуже постарався, щоб його ідея було ефективною і дієвою.

І вже через деякий час йому вдалося вивести компанію на новий рівень. Тоді він і заробив за рік цілих 100 мільйонів доларів. Це досить таки хороший результат, а тим більше, якщо такий дохід буде хоча б стабільним. У чому ж секрет його фірми? Секрет у тому, що він займався такими собі перепродажами місць для різноманітних змагань, а частину грошей вкладав у будівництво нових смуг перешкод. Вийшов такий собі кругообіг грошей.

До слова, якщо виберете такий принцип побудови успішного бізнесу, то постарайтеся не втратити початкової задумки та ідеї в той момент, коли перший заробіток затуманить розум. Та й, до того ж, такий приклад може підійти абсолютно до різних рішень та ідей. Якщо ви вибираєте той чи інший принцип – це ще не означає, що потрібно займатися тим же. Це тільки своєрідний зразок, на який потрібно рівнятися, але не потрібно його копіювати.

Що краще: ефективність чи інвестиції?