Що важливо знати про силу волі?

Сила волі – це психосоціальна якість, пов’язана з автономією, завдяки якій людина вчиться робити вільний вибір і обмежувати себе. У когось ця якість вже є набутою, а комусь потрібно цьому вчитися. Сила волі – одна з найважливіших рис характеру людини, завдяки якій людина здатна добитися в своєму житті колосальних результатів. Саме розвиваючи свою силу волі, ми розвиваємо також свою особистість, і в залежності від нашого нинішнього рівня розвитку ми займаємо відповідне місце в суспільстві. Для пробудження нашої сили волі, нам потрібне розуміння того, що ми хочемо від життя, чому ми цього хочемо і як ми збираємося цього досягати. Ми повинні пояснювати собі: навіщо встаємо вранці з ліжка, навіщо кудись йдемо і щось робимо, навіщо ставимо перед собою цілі і досягаємо їх. Ваша сила волі може зробити з вас надлюдину, вона може допомогти вам розвинути самодисципліну й інші ваші сильні якості, але щоб розвинути саму силу волі, необхідно підвищити рівень своєї усвідомленості. Вам необхідно – зупинитися, заспокоїтися і задуматися про своє життя. Як говорив психолог Рой Баумейстер, сила волі – це м’язи, які з часом накачуються або ж послаблюються при втомі. Щоб сила волі завжди залишалася з нами і не слабшала, пропоную ось кілька дієвих порад. Якщо ви відкриті до світу і до всього нового, то прислухаєтеся до них, якщо ж ні, то і далі залишитеся на тому рівні, що і зараз.

І так:

1. Найважливіші рішення важливо приймати вранці. Адже зранку сил і ресурсів у нас набагато більше, чим ближче до ночі. Тому важливі зустрічі призначайте не пізніше обіду.

2. Не забувайте про глюкозу. Адже навіть наймудріші люди можуть робити помилки, а саме тоді, коли рівень глюкози в організмі низький. Якщо зустріч не вдалося призначити на ранок, тоді зробіть важливе рішення за вечерею. А саме, солодке заповнить втрачені за день запаси.

3. Не забувайте також відпочивати між прийняттям рішень. Адже науково доведено, що люди, які прийняли вже кілька рішень за день, першими здаються при банальному тесті, наприклад з математики.

4. Розробіть свій власний розпорядок, щоб знизити витрати запасів енергії для важливих рішень. Чи не намагайтеся охопити все і відразу в один день. Згадайте про роздільне харчування і проведіть аналогії з вашим розпорядком дня. Якщо робити все в один день, мозок перевантажується і не залишається сил на все інше.

5. Також, якщо хочете зміцнити свою силу волі, більше спіть. Недолік сну впливає на преференційну кору, яка відповідає за прийняття рішень і сприяє появі стресу.

6. Не забувайте про те, що ваш підхід до прийняття рішень залежить від ваших друзів і сім’ї. Коли той, хто вас оточує робить щось, що приносить йому успіх, то він цим самим впливає і на вас. Ви хочете теж домогтися чогось, щоб з ним зрівняється. Тому ретельно вибирайте своє оточення.

7. Не будьте завжди напруженими, іноді корисно погодиться з «неправильним» вибором, постарайтеся піддатися своїм бажанням. Це і пожвавить, і допоможе довше триматися на шляху до своєї мети.

8. Також пам’ятайте про те, що якщо заздалегідь підготуватися до моментів слабкості, то ви будете краще приймати рішення.

9. Пам’ятайте: силу волі можна натренувати, але доведеться багато в чому себе обмежити, багато в чому стримувати свої бажання.

Сила волі – це потужна, невичерпна енергія всередині людини, яку вона, як особистість, свідомо активує і направляє на досягнення бажаного результату. Постарайтеся направити свою енергію в правильне русло.

Що важливо знати про силу волі?