Чому потрібно працювати на репутацію, а не на зарплату?

Доброго часу доби! Сьогодні хочеться поговорити більше про якусь філософську тему і вона буде стосуватися того, чому ж варто працювати все таки не на зарплату, а на свою репутацію. А філософська вона тому, що правильної відповіді як би на це немає. У кожного свої упередження і кожен приймає своє рішення і робить свій певний вибір, а потім ми вже бачимо тільки результат цього вибору. Для когось буде, наприклад, більш приємним працювати на зарплату, адже тоді гроші будуть майже завжди і в короткі терміни. Так здається багатьом, але чи так це є насправді?

А ось комусь приємніше і вигідніше все таки працювати на свою репутацію, створювати гарне обличчя компанії і так далі. А потім вже відповідно і гроші теж будуть завжди, тільки для цього потрібно трохи більше почекати. Якщо ви згадаєте, то ми вже не раз говорили про те, як себе вести і на співбесіді, і в ролі самого керівника, як взагалі створювати свій бізнес, як користуватися, за допомогою яких способів все це створити, як взаємодіяти з іншими людьми, як варто працювати в групі і, як ставитися до тих, хто просто не хоче працювати групі, а хоче мати індивідуальний графік. Але якось ми раз говорили про те,  що при побудові будь-якого бізнесу потрібно працювати для початку на обличчя компанії, на її репутацію.

І зараз я вам хочу пояснити, чому так часто буває, що ви створюєте свій власний бізнес будь він маленький або великий, або це просто бізнес в мережі «Інтернет», але через деякий час у вас просто немає клієнтів, ви нічого не заробляєте, а ціни все одно підвищуєте на свою продукцію, яку ви рекламуєте або продаєте. Це можуть бути не просто речі, косметика і так далі. Це можуть бути і безпосередні послуги якогось професіонала в будь-якій сфері діяльності.

Наприклад, ви можете бути перукарем і вести свою сторінку в Інстаграмі або у Фейсбуці. Ви можете там виставляти свої роботи і написати прайс на ваші послуги. Так ось, якщо ви будете занадто завищувати ціни з самого початку, то не факт, що до вас прийде багато людей і що вони взагалі прийдуть. Адже треба мати хороші відгуки тощо. Зараз люди мало кому довіряють, та й я сама не довірила би своє волосся тій людині, в якої немає жодного позитивного відгуку, а ціни такі, як в дорогому салоні.

Як свою репутацію створюють в маленьких містах або в великих містах, але по порадах більш досвідчених професіоналів скажімо так?! Для початку влаштовують якісь конкурси, ставлять по мінімуму ціни на свої послуги або товари і, коли люди вже якось цим цікавиться, поступово починають створювати свою особисту базу клієнтів. Як тільки клієнтів вже достатня кількість і ці клієнти є постійними, то можна вже якось підвищувати ціни. Але пам’ятайте: якщо у вас поки немає жодного клієнта ви не маєте права підвищувати ціни. Навіть якщо вже всі майстри, продавці це зробили. Ви ж не знаєте яка ситуація у них. Але і не ставте занадто маленькі ціни на ваші послуги і товар, адже це, як мінімум, буде підозріло.

Насправді, з одного боку дуже легко, але з іншого дуже складно створити хорошу репутацію. Проте це можливо, треба, звичайно, для цього витратити ресурси, як зовнішні, так і внутрішні. Тому якщо до цього не готові, то не беріться і зовсім. Якщо все таки зважилися, то спочатку витратьте час, сили, ресурси на свою хорошу репутацію, а потім ця репутація буде приносити вам гроші стабільно. Ви самі не зрозумієте, як увійшли в це безперервне коло, а спілкування з людьми вас буде тільки надихати і давати все більше сил і енергії на здійснення ваших планів і всіх задумів.

Чому потрібно працювати на репутацію, а не на зарплату?