Чи правда, що інвестиції можна залучити пізніше?

І, мабуть, останній принцип з нашої рубрики. Він можна сказати, що просто підсумує всі наші попередні принципи. Він звучить, як «інвестиції завжди можна залучити пізніше». Ви пам’ятаєте компанію, про яку ми говорили раніше. Та компанія, до речі, отримала свій справжній дохід тільки через 11 років, але він був хороший, а тому можемо говорити, що час очікування спокутувати самим же отриманим капіталом. Так і в цьому принципі мова буде йти про те, що якщо ви почекайте з фінансуванням, то можете отримати в результаті просто неймовірну віддачу.

Так, наприклад, інтернет-магазин, який займався продажами товарів для будинку вийшов на прибуток вже в свій перший місяць роботи і від того часу дохід стабільно зростав, а магазин розвивався. Це був інтернет-магазин Wayfair. Так ось через цілих 10 років цей інтернет-магазин приніс творцям 160 мільйонів доларів. Зовсім скоро він, а саме магазин, вийшов на біржу.

На сьогоднішній день вартість такого інтернет-магазину оцінили у 8 мільярдів доларів. Творці магазину настільки розумні, що не почали процес інвестиційного дроблення, а далі підтримують роботу інтернет-магазину, а кожен з них має рівну кількістю прав і засобів. Помітно, що вони не хочуть так легко розпрощатися з тією справою, яка приносить хороший прибуток, а тому найкращий варіант – це підтримка і подальший розвиток.

На таких людей варто рівнятися, оскільки іноді гроші туманять розум і, залучаючи в життя щось швидкоплинне, можна позбутися чогось постійного. Так і з вашим бізнесом. Якщо у вас добре виходить розвивати його, то який сенс закривати?!

Важливу роль в реалізації стартапів, про які ми потроху говоримо в кожному принципі, грає також і уявне невезіння. Іноді воно служить таким собі поштовхом для того, щоб рухатися в тому напрямку, у якому раніше і не дивилися. Пам’ятайте, якщо відкриєте свій бізнес там, де стартапів трохи, немає вигадливих інвестицій, то ризикуєте отримати перевагу. Яку ж?

Багато підприємців замість мрій про фінансування вибирають такий спосіб, щоб задовольнити потребу своїх клієнтів. Спочатку це не приносить багато грошей і, здається, що така ідея – це суцільне невезіння, але не тут то було. Одна з австралійських компаній вибрала складний шлях, який виявився дуже вдалим. Замість доступу до всіх інвестицій компанія вибрала інший спосіб і протрималася на плаву. До слова, компанія Atlassian власними силами добилася мільярдної капіталізації.

Це все, про що ми так довго говоримо, приводить нас до того, що не потрібно будувати бізнес тільки навколо інвестицій. Так, вони дуже потрібні, але ми навели достатньо прикладів того, як і без них можна чудово влаштувати спочатку свій маленький бізнес, а потім з цього чогось маленького зробити щось велике і те, що приносить непоганий дохід. Спочатку робили як: спочатку думали над новою ідеєю, а потім шукали на неї гроші.

Зараз же ситуація змінилася і можна сміливо говорити про те, що кращий спосіб привернути фінансування – це вибирати методи, які вимагають великих зусиль і більше часу. Зазвичай те, що яскравіше сяє – швидше гасне, а те, що розгорається потроху, тримає так зване тепло довше.

Вам потрібно пам’ятати про те, що добиватися своїми силами всього хоч і складно, але більш дієво. Можна, по суті, все почати дуже легко, але воно попрацює тільки місяць і все. Щоб розвивати компанію вам не потрібен дозвіл когось, вам потрібно тільки іноді ризикнути, а іноді пам’ятати, що в першу чергу йдуть рішення, а після них уже і фінанси, потрібно братися за справу, але так, щоб вона в підсумку мала якесь продовження і стабільно розвивалася.

Чи правда, що інвестиції можна залучити пізніше?